Italská bankovní asociace (ABI) oznámila, že italské banky budou integrovat technologii blockchain do interních procesů. Zavedení blockchainu je nastaveno tak, aby zlepšilo transparentnost transakcí mezi bankami a efektivitu komunikace mezi protistranami.

Tato iniciativa je součástí programu řízeného společností ABI Lab s názvem Spunta Project, což je mezibankovní řešení blockchainu založené na platformě open-source distribuované hlavní knihy společnosti blockchain R3 . ABI začala testovat Spuntu v únoru. V té době Spunta prošla testováním 18 bank, které dohromady představují 78% italského bankovního sektoru podle počtu zaměstnanců.

Mezibankovní systém ABI úspěšně prošel úvodní fází testování loni v říjnu za účasti 14 místních bank. Očekává se, že aplikace blockchainu bude pomáhat i ve specifických aspektech bankovních operací, které obvykle zahrnují řadu složitých nesrovnalostí, jako je ukládání dat na více uzlů sdílených bankami, s implementací inteligentních smluv.

V únoru letošního roku schválila Italská sněmovna zástupců návrh zákona, který definuje DLT a blockchain, jakož i technická kritéria, která budou muset inteligentní zakázky splňovat, aby měly právní platnost.

V květnu, prezident Lorenzo de 'Medici, prezident stejnojmenné Medici Bank, řekl, že byl motivován pokroky v technologii blockchain, aby zahájil nový podnik, který si klade za cíl „vytvořit bezproblémové, digitální zkušenosti zákazníků a rozšířit finanční příležitosti napříč globálními trhy. “

Zdroj: Cointelegraph
Zdroj obrázku

Podobné články z sekce Novinky