Japonsko je jednou z prvních a jednou z mála zemí, kterým se podařilo vypořádat s kryptoměnami a přijetím předpisů. Abychom pochopili dominanci Japonska na krypto trhu, před několika měsíci japonská národní měna Yen překonala krátkou dobu objem obchodů v amerických dolarech. Japonsko vede rozhovory s několika ministry financí a centrálními bankami zemí G20. Pomoc japonských regulačních orgánů se bude organizovat prostřednictvím nadcházejícího summitu v červnu.

Japonsko má náskok roky před většinou národů v kryptosvěte, protože již v roce 2017 objevili potenciál kryptoměn a dokonce jich legalizovaly pro veřejné použití. Pro představu, většina takzvaných krypto friendly zemí umožňuje pouze obchodní využití kryptoměn, jako jsou výměny a obchodování, zatímco veřejné užívání a společný způsob platby jsou velmi vzácné.

S cílem pomoci ostatním zemím, aby byly na takové úrovni jako Japosnko, regulační orgány vytvořily příručku, kterou každá země G20 může použít k načrtnutí svého rámce a také k zabránění odlivu virtuální měny.

Podrobnosti o nařízení předkládají a regulační příručka byla ve velké míře pokryta místním deníkem Sankeibiz. Přečtěte si úvodník o navrhované regulační pomoci.

"Mezinárodní pravidla se vyvíjejí s cílem zabránit praní špinavých peněz a financování terorismu, s platnými omezeními virtuální měny," "Na druhé straně zatím neexistují žádná pravidla, pokud jde o ochranu majetku zákazníka a zdravý trh, takže je to vůbec poprvé, kdy se určité myšlenky sdílejí mezinárodne a týkají se celého světa nejen konkrétní měny.
Rozhodnutí Japonska by mohlo být světlem pro mnoho zemí, které nedokážou správně vyvodit rámec nebo nejsou schopny jej řádně realizovat. Japonští regulátoři řekli, že chápou, že s novou technologií, je těžké dávat přesně pravidla: Nicméně našli jsme způsob, který Vám představíme na G20. "

Přestože Japonsko patří mezi krypto země, přitahuje i zájem hackerů. Jen v minulém roce bylo Japonsko svědkem dvou útoků na směnárny, jeden na Coincheck v lednu a Zaif v září. Agentura pro finanční služby (FSA) vstoupila do činnosti celkem spontánně zvýšením dohledu nad krypto burzami, včetně provádění kontrol na místě a vydávání pokynů na zlepšení podnikání.

Jak FSA hledá podezřelé transakční aktivity
FSA porovnává obchodní aktivity spotřebitelů s jejich osobním příjmem a aktivy, které vlastní, a pokud transakce nesplňuje jejich příjem, tak se považuje za podezřelou transakci. Další forma transakci, která vyvolává podezření je, pokud někdo obdrží velkou sumu a okamžitě ji převede na někoho jiného, nebo pokud někdo udělal několik malých transakcí současně.
Vzhledem k tomu, že existuje několik anonymních kryptoměn, jako je Monero, které slibují naprostou anonymitu transakcí, pokud se zjisti, že obchodník vyměnil něco za Monero, okamžitě spadá do hledáčku úřadů.

Doufejme, že tato regulační příručka vytvořená japonskými regulačními orgány pomůže i ostatním zemím najít chyby a nastavit systém, ze kterého budou mít prospěch všichni.


Podobné články z sekce Novinky