Jak možná již někteří z Vás zaznamenali, Microsoft ukončil podporu populárního operačního systému Windows 7 ke dni 14. ledna 2020. To mimo jiné i znamená, že pro něj již nebudou vycházet nové aktualizace, ani bezpečnostní záplaty.


A to je důležité vědět i kvůli další podstatné zprávě, kterou vypracovali výzkumníci z Guardicore Labs. V ní uvádí, že tento konkrétní operační systém využívá zastaralou technologii týkající se audio souborů, která může být zdrojem rizika. Uživatelé "W7" ve svém počítači by se měli mít na pozoru před podezřelými soubory typu .WAV (zvukové soubory), které by bezpečnostní díry mohly využít k propašování malwaru. Ještě před nedávnou dobu bylo k podobné činnosti využíváno i obrázkového formátu .jpeg, ve velké vlně dokonce využívající přímo konkrétní celebritu - Taylor Swift.


Méně zkušení uživatelé si často myslí, že škodlivý kód/virus může obsahovat pouze instalovatelný soubor (.exe například), který evidentně něco ukládá do počítače a během toho procesu přidá i tento druh obsahu. Není tomu ale tak a stejnou hrozbou jsou i obrázky či zvukové soubory a nezáleží na tom, zda je v nich ukrytý tajný miner pro Monero nebo ransomware.


Buďte tedy opravdu opatrní, nestahujte věci z neznámých zdrojů a zásadně neotevírejte a nestahujte jakékoliv přílohy z podezřelých, nevyžádaných či dokonce přímo spamových emailů. Dodržujte zásady kybernetické hygieny a svůj počítač pravidelně projíždějte kvalitním antivirovým programem – i když ani ten nemusí zachytit 100% všechno, rozhodně je to ale lepší, než jej nepoužívat vůbec. Opatrnosti není nikdy nazbyt.Váš tým VirtualPropertyZdroj informací o chybě

Zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky