Zaslechli jste již něco o CoronaCoinu? Také jste to považovali za vtip kryptokomunity jako mnozí ostatní? Můžeme Vás ujistit, že je to plně reálná věc.


Jedná se o ERC-20 token se zkratkou NCOV založený na síti Etherea a jméno není shoda náhod. Jako dříve byly peníze podloženy zlatem, či Bitcoin je podložen důvěrou uživatelů, tak CoronaCoin je podložen v současné době nechvalně známým šířícím se virem COVID-19.


Celá situace se pak jeví ještě daleko morbidněji, když zjistíme, že celkové množství tokenů je založeno přímo na světové populaci (7,604,953,650 mincí) a jako svůj systém/protokol používá tzv. Proof-of-Death (přeloženo Důkaz smrtí).


Každých 48 hodin se pálí určitá část tokenů podle výpočtu založeném na počtu nakažených a zemřelých z příčin tohoto viru (v době psaní tohoto článku bylo spáleno necelých 107,5 tisíce mincí). Jedná se tedy o deflační měnu.


Zatím vše působí negativním a téměř až hyenistickým dojmem, že? Možná trochu změníte názor, až se dozvíte, že 20% celkové zásoby tým provozovatelů plánuje průběžně měnit na Ethereum a to posílat jako příspěvky Americkému Červenému Kříži, který v této kryptoměně podporu přijímá. První příspěvek byl odeslán 6. března 2020 v ekvivalentu hodnoty 235USD. Pokud tedy bude tato myšlenka sloužit nějak přínosněji i dobré věci, možná není tak úplně na místě ji zavrhovat.


Komunita kolem se začíná pomalu rozrůstat a má k dispozici komunikační kanály na Discordu, Facebooku, Twitteru, Telegramu i Redditu. Navíc autoři slibují do budoucna přidávat například hry, ve kterých držitelé CoronaTokenů budou mít možnost své zásoby ještě rozmnožit.


Pokud Vás toto zaujalo, oficiální web této iniciativy je https://coronatoken.org/


Co si o tom myslíte Vy? Je to už překročení hranice, nebo naopak využití možnosti krypta a příležitosti pro dobrou věc?Váš tým VirtualPropertyZdroj informací

Zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky