Široká veřejnost je svědkem rozmachu kryptoměn jako legitimního způsobu platby, na rozdíl od jejich dlouhodobého vnímání jako prostředku k obcházení daní a nákupu drog. Kryptoměny na čele s Bitcoinem prošly za poslední roky technologickým pokrokem, což jim umožňuje stát se nejen platidlem ale i uchovávatelem hodnoty. Šušká se, že příští Bull Run spustí mainstreamovou adopci.

Od dnešního dne jsou kryptoměny akceptovány jako platidlo v desítkách tisíc obchodů v síti Flexa. V obchodech amerických značek jako Whole Foods, Baskin Robbins, Lowe's a Nordstrom můžete od teď platit Bitcoinem, Ethereem, Bitcoin Cashem a Gemini Dollarem.

Flexa síť vytváří novou platební infrastrukturu pro kryptoměny. Platební síť obchází existující infrastrukturu budováním nových terminálů. Společnost Flexa tvrdí, že bude schopna snížit poplatky za zpracování, snížit podvody a zachovat soukromí uživatelů prostřednictvím své nové sítě s podporou kryptoměn. První aplikace Flexa, SPEDN umožňuje lidem použít krypto na placení v patnácti největších TOP obchodech značek jako Whole Foods, Petco, Lowe's, Nordstrom, Baskin Robbins a dalších.

Flexa také oznámila partnerství se společností Gemini, regulovanou krypto burzou se sídlem v New Yorku. Všechny uživatelské prostředky uložené na SPEDN jsou ve zprávě a pojištěné společností Gemini.

Technologický rozvoj je hlavní výhrou pro akceptování kryptoměn jako prostředku výměny. Přestože Bitcoin přinesl hmatatelný pokrok a etabloval se jako uchovatel hodnoty, jeho osvojení jako platebního média probíhá pomalu a čelí překážkám.

V minulosti velcí maloobchodníci jako Steam a Twitch zrušily svá rozhodnutí akceptovat kryptoměny v důsledku nestálosti cen, podvodů nebo nedostatku poptávky. Mezitím se ale infrastruktura a technologie markantně zlepšila, a to z hlediska bezpečnosti i nákladů.

Bitcoin byl schopen podstatně snížit transakční poplatky prostřednictvím vylepšení svého protokolu, zatímco jiné kryptoměny například Bitcoin Cash a Ethereum využívají jiné inovace, které nabízejí ještě nižší poplatky.

Nyní je široká veřejnost svědkem rozmachu kryptoměn jako legitimního způsobu platby, na rozdíl od jejího dlouhodobého vnímání jako prostředku k obcházení daní a nákupu drog.

Zdroj: Cryptoslate

Podobné články z sekce Novinky