Ve zprávě od "elementus" se píše, že byly zlikvidovány kryptoměny v hodnotě 3,2 milionu dolarů, které byly odcizeny v průběhu útoku na novozélandskou burzu Cryptopia.

Hackeři zlikvidovali kryptoměny ve výši 3,2 milionu dolarů, přičemž většina z nich se zobchodovala na Etherdelta.
Elementus odhalil, že útok stále pokračoval. Dalších 17 000 krypto peněženek bylo napadených. Zajímavé je, že některé z napadených peněženek pokračovali v doplňování prostředků přesto, že byly ohroženy.
Společnost elementus dospěla k závěru, že uživatelé stále uchovávají finanční prostředky v peněženkách Ethereum na burze, i když Cryptopia už nemá nad nimi kontrolu, zatímco kontrolu mají hackeři.
Cryptopia nadále mlčí, protože poslední aktualizace byla zveřejněna několik dní před nejnovějšími zjištěními společnosti elementus.

ETHERDELTA PŘIJÍMÁ VĚTŠINU UKRADENÝCH PROSTŘEDKŮ
Podle zprávy převážná část kryptoměn, která již byla zlikvidována, prošla přes EtherDelta.
Je zajímavé, že společnost EtherDelta zažila podobnou situaci nedávno. Ke konci roku 2018 došlo k výpadku bezpečnostních systémů, které narušili podvodníci.
Problémy se však neskončily. SEC nedávno vydaly oficiální obvinění proti zakladateli EtherDelta - Zachary Coburn, pro nezaevidování burzy jako národní burzu cenných papírů.
Po burze EtherDelta z hlediska přijatých ukradených prostředků je v pořadí Binance - největší krypto směnárna na světě. Portál Bitcoinist ale napsal, že Binance nedávno zmrazila "některé finanční prostředky", které byly ukradeny v hacku Cryptopia.

Zdroj: Bitcoinist


Podobné články z sekce Novinky