CEO Visy, Alfred F. Kelly Jr, prohlásil, že žádné společnosti se k Libře zatím oficiálně nepřidaly. V tuto chvíli oněch více než 20 společností spojovaných s nadací pouze deklarovalo zájem na základě nezávazného dopisu. Podle přepisu čtvrtletní zprávy řekl:


Podepsali jsme nezávazný dopis o záměru připojit se k Libře. Jsme jedna z – myslím že to je 27 společností, které vyjádřili tento zájem. Takže nikdo se zatím ještě oficiální nepřipojil.”


Kelly tímto odpovídal na dotaz Bryana C. Keana, analytika Deutsche Bank Securities, který se na základě “zmatků na trhu” ptal, zda by Libra mohla být “strategický partner pro Visu, nebo potenciálně rušivá hrozba”.


Vzhledem k zamýšlenému zapojení Visy, Kelly prohlásil, že společnost si myslí, že Libra může být prospěšná, pokud dokáže splnit požadavky regulátora:


Probíhá diskuze a naše konečné rozhodnutí o zapojení bude záležet na více faktorech, včetně zjevné schopnosti asociace uspokojit všechny náležitosti požadované regulátorem. Takže, Bryane, podle mého odhadu je velmi, velmi brzy a ještě se toho musí mnoho udělat. Ale očividně, jelikož jsme vyjádřili zájem, skutečně věříme, že můžeme být přínosem a asociaci prospět.”


Jak dříve hlásil Cointelegraph, Libra byla kritizována za volbu svěřit vedení nad svým projektem konsorciu korporátních subjektů. Např. 14 června kryptografka Sarah Jamie Lewis napsala:


Už se nemohu se dočkat kryptoměny s etikou Uberu, odporem cenzury PayPalu a centralizací Visy, vše svázané dohromady pod prokázaným přístupem k soukromí Facebooku”


Kongresmanka Alexandria Ocasio-Cortez rovněž nazvala Libru “měnou kontrolovanou nedemokraticky vybranou koalici obřích korporací” a vyžádala si názor a reakci šéfa Libry, Davida Marcuse, na jednom z nedávných kongresových slyšení s ní souvisejících.


Zdroj informací, zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky