LibraVista, blockchainový startup, jehož cílem je přispět k ekosystému Facebookové Libry, oznámila, že 21. července vydala první digitální peněženku pro Libru na síti Testnet.


Libra je nová kryptoměna vyvíjená společností Facebook a jejím cílem je poskytovat stabilní a globální finanční infrastrukturu pro miliardy lidí. Podobně jako ostatních kryptoměn, i u Libry uživatelé potřebují klienta peněženky k vytvoření účtu, aby mohli tuto blockchainovou technologii využívat. LibraVista Wallet je první Libra peněženka na Testnetu (testovací síť), která zároveň tedy slouží jako vstup do světa této kryptoměny. Byla vyvinuta týmem TokenClub a v současné době podporuje platformy iOS, Android a webové rozhraní.


Má zatím několik funkcí:


- Vytvoření nového Libra účtu

- Importovat / exportovat existující účet;

- Odesílání a přijímání mincí Libry

- Seznam zůstatků na účtu a historie transakcí

- Vygenerování QR kódu k účtu

- „Mint“(ražení) nových mincí na Libra Testnetu


Design je jednoduchý a poměrně přímočarý. Kliknutím na tlačítko „Vytvořit novou peněženku“ založíte okamžitě svůj vlastní Libra účet a zůstatek a nedávné transakce jsou k dispozici v reálném čase. Vzhledem k tomu, že Libra je stále pouze v testovací síti, každý může „razit“ nové mince a převádět je na osobní účet. Odesílání a přijímání peněz je u klienta peněženky snadné. Pro pohodlnější převod peněz je tu pak i možnost vygenerovat QR kód pro osobní placení. Například při nákupu kávy může zákazník místo ručního zadání adresy účtu zaplatit naskenováním QR kódu účtu obchodníka.


Bezpečnost je vždy klíčovým aspektem klienta každé kryptoměnné peněženky a proto podporuje peněženka LibraVista režim offline. Vytváření, import a export účtu lze tedy provádět offline, aby nedošlo k úniku tajného klíče.


Pokud jde o další krok peněženky LibraVista, Tong Gao, spoluzakladatel společností LibraVista a TokenClub, říká, že jakmile bude připravena, plánují podporu hlavní sítě Libra. Také doufá, že čím dál více lidí bude mít z Libry užitek právě díky jejich LibraVista Wallet.


Zdroj informací, zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky