Soukromá banka v Lichtenštejnsku vytvořila pro institucionální investory platformu pro obchodování s kryptoměnami. Společnost Bank Frick ve společnosti Balzers nabídne službu prostřednictvím své nové společnosti DLT Markets AG.

Podle prohlášení, které banka vydala 20. února, společnost DLT Markets poskytne svým zákazníkům infrastrukturní přístup na nákup a prodej digitálních aktiv z několika burz. Společnost uvedla, že "umožňuje investorům obchodovat a spravovat digitální měny v regulovaném prostředí, protože jsou zvyklí na tradiční obchody s cennými papíry".

Jednotka bude také spravovat data objednávek a provádět procesy řízení rizik a pozic jako součást úsilí o bezpečnou evidenci aktiv a plateb. Zároveň banka Frick bude poskytovat služby správy vkladů institucionálním investorům, kteří budou muset splňovat požadavky proti praní peněz.
Roger Wurzel, výkonný ředitel společnosti DLT Markets, který má zkušenosti s obchodováním s akciemi a deriváty v Deutsche Bank, uvedl:

,, Vytváříme jedinečnou tržní nabídku pro institucionální investory v oblasti nové digitální třídy aktiv. S naší plně regulovanou platformou řídíme profesionalismus v souvislosti s obchodováním s digitálními tokeny a kryptoměnami''.

Lichtenštejnsko prokázalo velké nadšení při přijímání kryptoměn a blockchainové technologie, která je podporuje. Spolu s Rakouskem a Švýcarskem se malá země snažila přilákat krypto společnosti prostřednictvím přátelské legislativy, i když čelí konkurenci jiných malých evropských zemí, jako je Gibraltar a Malta. Lichtenštejnská centrální banka také oznámila plán na vydání bezpečnostního klíče.

Bank Frick se rozšiřuje
Bank Frick nedávno založila společnost Distributed Ventures AG, dceřinou společnost, která má za úkol podporovat a financovat začínající firmy a fintechy. Spuštění trhů DLT se tak považuje za "další krok banky Bank Frick při vývoji budoucího finančního ekosystému orientovaného na budoucnost, který spojuje regulační bezpečnost s výhodami blockchain bankovnictví", uvedl generální ředitel Edi Wögerer.

Vysvětlil: "S naší spin-off nabízíme institucionálním klientům unikátní kombinaci společnosti fintech a banky regulované EU. Obchodování a úschova digitálních aktiv tedy jdou ruku v ruce - stejně jako v případě tradičních obchodů s cennými papíry. "

Bank Frick je rodinná Lichtenštejnská banka se sídlem v Balzers, která zaměstnává více než 120 lidí. Byla založena v roce 1998 společností Kuno Frick Sr, s většinou kontrolovanou Kuno Frick Family Foundation. Menšinový akcionář Net 1 Společnost UEPS Technologies, Inc. (Net1) má 35% podíl na základním kapitálu banky Frick. Net1 je společnost s finančními technologiemi kótovaná na burze Nasdaq v New Yorku.
Banka podporuje ICO, poskytuje péči o krypto aktiva a obchodování se službami v hlavních krypto obchodech, jako je BitCo.


Podobné články z sekce Novinky