Mezinárodní peer-to-peer (P2P) kryptosměnárna LocalBitcoins (LB) se sídlem v Helsinkách bude dozorově podléhat Finskému Úřadu pro finanční dohled, jak firma oznámila na svém blogu 25. března 2019.


Dále uvádí, že finský parlament schválil novou legislativu, která poskytuje legální status pro kryptoměnová aktiva od 13. března 2019 a rovněž prošel návrh na Zákon o poskytovatelích virtuální měnové služby (Act on Virtual Currency Service Providers), jehož vstup v platnost by měl být v listopadu tohoto roku.


Parlament také hlasoval pro pozměňovací návrh Zákona o odhalování a prevenci praní špinavých peněz a financování terorismu (Act on Detecting and Preventing Money Laundering and Terrorist Financing), který všechny služby spojené s kryptoměnami, jako jsou poskytovatelé peněženek nebo směnárny, sjednocuje pod Zákony proti praní špinavých peněz (AML).


Podle LocalBitcoins přijetí těchto zákonů přispěje k věřejnému uznání krypta představením vůdčí kryptoměny Bitcoin (BTC) jako životaschopné a legální finanční sítě.


Ruku v ruce s regulačním oznámením rovněž LB započali vývoj nástrojů sloužících ke zvýšení funkčnosti a dodržování regulačních postupů. 18. března také spustili nový systém registrace účtů a nyní pracují na efektivnějším a bezpečnějším procesu ověření totožnosti. Společnost také oznámila, že korporátní účty budou procházet odlišným verifikačním procesem, než ty soukromé.


Cointelegraph již dříve informoval, že kryptoměnové směnárny a poskytovatelé peněženek ve Finsku mají problémy s místními bankami, které odmítají pracovat se subjekty souvisejícícími s kryptoměnami. Jmenovitě např. platforma Prasos se stala znepokojivou s minimálně čtyřmi bankami, které s ní odmítli jednat.


Na začátku roku rovněž Cointelegraph hlásil hackerský útok, který vedl uživatele na phisingovou stránku, vzhledově totožnou s LocalBitcoins, která byla zveřejněna formou odkazu v oficiálním fóru LB. Ve výsledku zainteresovaní útočníci údajně zvládli ukrást Bitcoiny v hodnotě kolem 28,000 $ (počítáno k době vydání zprávy)Zdroj textu: https://cointelegraph.com

Zdroj obrázku: Shutterstock


Podobné články z sekce Novinky