Venezuelský prezident nařídil, že jím protěžovaná kryptoměna Petro musí být použita k financování probíhající iniciativy v oblasti sociálního bydlení.


Podle zpravodajského oznámení na vládním webu ve čtvrtek prezident Nicolas Maduro nařídil, že ropou podložený token Petro musí být použit pro stavbu nových domů v rámci Velké mise pro bydlení ve Venezuele - projekt vytvořený jeho předchůdcem Hugo Chavesem v roce 2011.


Zprávu oznámil venezuelský ministr pro bydlení a bydlení Ildemaro Villarroel. Ten také uvedl, že použití Petra by umožnilo soukromým investorům financovat výstavbu sociálního bydlení prostřednictvím akciového trhu. V rámci režimu Petro plateb je do budoucna plánováno čtyři tisíce domů, zatímco 4 740 domů je v rámci programu již ve výstavbě.


Joselit Ramírez, superintendant kryptoměnné iniciativy, řekl, že Petro je „skvělá myšlenka“ prezidenta v boji proti ekonomickým sankcím.


Zdá se ovšem, že tento krok je spíše dalším pokusem Madura zapracovat toto své kontroverzní krypto do národní ekonomiky. Již dříve nařídil, aby Petro bylo zpřístupněno veřejnosti národní bankou státu a povinné sociální podpory byly vypláceny přímo v něm - přestože jsou jen omezené možnosti, jak mohou lidé získat přístup k hodnotě tohoto tokenu.


Pokouší se také přesvědčit jiné národy, aby přijaly Petro jako alternativu k americkému dolaru na ropných trzích a pro globální obchod. Když však byl tento token otevřeně uveden jako prostředek k obcházení mezinárodních sankcí, prezident USA Donald Trump uvalil na Petro loni v březnu (tedy brzy po jeho oficiální spuštění) sankce.


Zdroj informací, zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky