Podle nabídky nových pracovních pozic to vypadá, že Mastercard  by mohl cílit na tvorbu vlastní kryptoměnové peněženky. Hledá totiž lidi pro vývoj produktů souvisejících s blockchainem a kryptoměnou. Podle aktualizovaných výpisů pracovních pozic od platebního gigantu se od 2. srpna společnost snaží najmout specialisty na vedení projektů, inovace a vývojspojených s kryptoměnami, jejich peněženkami a blockchainem.


Dvě z nových rolí - budoucí ředitel produktového managementu pro kryptoměnu / peněženky a budoucí viceprezident pro správu produktů pro blockchain / krypto - povedou tým zaměřený na vývoj řešení založených na blockchainu, která zahrnují i specificky peněženky.

Přestože ani jedna z nabídek neuvádí úplné podrobnosti o rozsahu plánovaných produktů, naznačují, že od nových zaměstnanců bude požadováno, aby identifikovali řešení a koncepty „které strategicky zapadnou a budou mít hodnotu pro zákazníky a partnery Mastercard“.

Za zmínku také stojí, že společnost Mastercard je uváděna jako jedenz možných partnerů sdružení Libra - konsorcia zřízeného za účelem správy plánovaného projektu Facebooku, stablecoinu (kryptoměna s určenou stabilní hodnotou) Libra. Toto tedy vyvolává otázku, zda společnost Mastercard už neplánuje načtrnout pracovní plán, coby poskytovatel možného řešení krypto peněženky partnerským projektům, jako je např. právě Libra, nebo i potenciálním dalším účastníkům v krypto prostoru. Právě minulý týden společnost Nexo, zabývající se poskytováním okamžitých kryptoměnových úvěrů, odhalila, že by chtěla spustit kryptoměnovou kreditní kartu značky Mastercard. Budoucí najatý viceprezident pro správu produktů pro blockchain / krypto by měl mít zejména „zkušenosti se současnými platebními  systémy“, jakožto i „znalost příslušných průmyslových standardů  a regulačních požadavků,“ uvádí se v nabídce. Všechny pozice pak budou muset pečlivě sledovat vyvíjející se trendy v kryptoměnovém ekosystému a hledat s předstihem řešení pro nový technologický vývoj a vznikající rizika.

Jako jeden z nosných pilířů předchozí generace globálních procesorů digitálních plateb, Mastercard stále více zahrnuje do své činnosti i vývojová řešení související s blockchainem a kryptoměnami. Na podzim roku 2018 se společnost Mastercard umístila na třetím místě žebříčku globálních entit podle počtu patentů souvisejících s blockchainem, které dosud podaly.


Podobné články z sekce Novinky