Aplikace pro kryptoměnové platby Metal byla spuštěna v plné verzi a její tvůrci věří, že ovládne trh na úkor Libry od Facebooku.


V příspěvku na sociálních médiích z 19. srpna Erik Finman, který založil Metal společně s bývalým spoluzakladatelem QuickCoinu Marshallem Haynerem, potvrdil, že uživatelé nyní mohou odesílat a přijímat již řadu kryptoměn. Metal funguje jako platební aplikace P2P (peer-to-peer), ale dříve byl jedinou možností platby v ní stejnojmenný vlastní token Metal (MTL). Nyní už podporuje různé další kryptoměny včetně Bitcoinu (BTC) a Ethera (ETH).


"Budeme konečně dostávat krypto k lidem – a to způsoby, o kterých si Facebook Libra může nechat jen zdát" podotkl Finman, který se proslavil jako nejmladší Bitcoinový milionář na světě. Tato jejich možnost a nabídka podle něj nakonec zničí Libru, platformu digitální měny od Facebooku, která dosud nespatřila světlo světa. Jak informoval Cointelegraph, projekt narazil na mnoho regulačních překážek po celém světě, což je problém, který ale Facebook od shromažďování uzlů (nodů), potřebných k provozu sítě, neodradil. Některé z největších finančních značek, jako jsou PayPal či MasterCard, navíc souhlasili, že za privilegium zaplatí 10 milionů dolarů.


Debut Metalu přichází měsíc po zformování partnerství se sociální sítí Steemit, založené na kryptografii. Spolu s přidáním jeho nativního tokenu Steem (STEEM), Metal umožnil společnosti Steemit přidávat do své aplikace obsah.


"Rovněž jsme umožnili společnosti Steem převzít sekci Discover v aplikaci Metal Pay – naší první - kde odkazujeme na tuny zajímavého obsahu, abychom seznámili naše uživatele s Steem blockchainem a jeho publikační platformou Steemit," uvedli zástupci na svém blogu v době navázání spolupráce.


Vzhledem k tomu, že tento týden se navíc objevily zprávy o projektu Venus od kryptoměnové burzy Binance coby, to vypadá, že Libra má o konkurenci postaráno ještě před svým spuštěním.


Zdroj informací, zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky