Začněme rok něčím pozitivním a tato zpráva by mohla potěšit především uživatele Etherea, kteří jsou rovněž zastánci zařízení se systémem Android. Hned na Nový rok totiž Google zrušil svůj ban na aplikaci MetaMask ve svém obchodě Google Play.


MetaMask je hojně používané rozšíření do internetového prohlížeče, které funguje jako peněženka pro Ethereum a ERC-20 tokeny. Vyznačuje se snadnou přístupností a dobrou ovladatelností a proto se těší značné oblibě. Už jen samotné udělení banu této aplikaci před koncem roku tedy vyvolalo poměrně vášnivé reakce mezi příznivci. Ti se nebáli dát najevo svůj názor a kritizovat přímo Google za takové rozhodnutí. Jistě i to přispělo značnou měrou k tomu, že blokování mělo životnost jen zhruba týden a nyní je již věcí minulosti.


A jaký důvod Google pro ban měl? Jednoduše si spletl MetaMask s těžebním programem. Proti těm totiž bojuje a je to asi i dobře, jelikož dostat aplikaci na jejich market není tak těžké a spousta vykuků tam tak nahrává nedoladěné a náročné aplikace, sloužící (ať už skrytě nebo veřejně) k těžbě, která ale může pro mobilní zařízení být velmi riziková a výrazně snížit jejich životnost. MetaMask ovšem nic takového nedělá a je s podivem, že zrovna u tak známého celku si tým Googlu nedal dost práce zjistit si náležité relevantní informace, než přistoupil k nějaké akci. Doufejme tedy, že pro příště se poučí :)


Zdroj informací

Zdroj obrázku