Kryptoměna a blockchain technologie má svůj smysl nejen jako platební systém nebo platidlo bez hranic ale rovněž se dostává do popředí používáním smart nebo chytrých kontraktů v právních službách. Budou právníci v budoucnu ověřovat smart kontrakty?

Charlie Moor, šéf firmy Rocket Lawyer, která poskytuje svým klientům řadu online právních služeb, jako je vytváření smluv a právní pomoc, tvrdí, že jelikož blockchain technologie pokračuje v rapidním rozvoji, s každým dalším použitím se dostává i do oblastí, o kterých se nám předtím ani nesnilo.

Moore se vyjádřil na konferenci MIT Business of Blockchain, když uvedl, že jeho firma se snažila zvládnout komplexní platební schémata a to zejména ty, které jsou spojeny s právními dohodami. V souvislostí s tím uvažoval o využívání inteligentních smluv - smart kontraktů, které běží na Ethereum blockchainu.

Dále rozvinul myšlenku a dodal, že nejnovější technologie firmy, která nabízí "Rocket Wallet", využívá "stablecoin", který je navržen tak, aby pomáhal při zjednodušování měnových výměn efektivním způsobem a snižoval volatilitu, jakmile je konkrétní smlouva splněna.

Kokrétní informace                         

Co se týče účinnosti Rocket Wallet, Moore uvedl příklad, že uživatelé tohoto řešení na ukládání dat mohou vytvářet právní smlouvy, které jim umožní vypracovat doložku o plnění, která se bude řídit použitím smart kontraktu. V praxi to znamená i to, že odpadá riziko neplnění nebo neplacení druhé strany a dojde k tomu automaticky.

Kromě toho Moore také zmínil, že jeho společnost už testovala beta verzi služby Rocket Wallet s přibližně 100 uživateli. Očekává se, že konečná verze softwaru bude zveřejněna do konce tohoto měsíce.

Pokud bude platforma fungovat podle očekávání, stane se jedním z prvních softwarových řešení na integraci Bitcoinu a hlavních kryptoměn do běžné aplikace orientované na spotřebitele.

Závěr

Nakonec je třeba zdůraznit, že v minulosti společnost Moore pomohla více než 22 milionům zákazníků navrhnout celou řadu různých právních dohod pouhým stisknutím tlačítka. Uvidíme, zda je firma schopna stejně uspět i s nejnovějším využitím blockchainové technologie.

Zdroj: Bitcoinexchangeguide


Podobné články z sekce Novinky