Japonská firma pro cenné papíry Monex Group oznámila, že rozdá Bitcoiny všem svým akcionářům - bez ohledu na to, kolik akcií ve společnosti vlastní.


Přestože je tato výplata relativně malá - pouhých 500 jenů (kolem 4,67 USD) - společnost tvrdí, že bude provedena plošně a 30. září bude nabídnuta všem novým i stávajícím akcionářům.Ti, kteří budou chtít uplatnit tento svůj nárok, budou muset mít (nebo si založit) BTC peněženky na japonské burze Coincheck, dceřiné společnosti skupiny Monex. Té byl prodán v roce 2018 poté, co se stal obětí masivního hacku v lednu téhož roku.


Japonští mediální pozorovatelé tvrdí, že tento krok je významný, protože je to poprvé, kdy velká společnost s cennými papíry poskytla akcionářům bonusy v kryptoměnách. Avšak Monex může tímto také pouze následovat finanční skupinu SBI Holdings, která již minulý měsíc rozdala tokeny XRP společnosti Ripple svým vlastním akcionářům.


Ostatně generální ředitel skupiny Monex Oki Matsumoto a šéf SBI Yoshitaka Kitao jsou dva z nejvlivnějších japonských nadšenců do kryptoměn. A Matsumoto nedávno odhalil, že Monex byl první asijskou společností, která oslovila Facebook ohledně možné spolupráci na Libře. Je tu tedy zajímavá možnost a naděje, že Libra bude zalistována na Coinchecku a Monex Group (Matsumoto) by se mohli připojit k radě pro správu Libry a / nebo provozovat uzel (node) pro ni.


Zdroj informací, zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky