Nedávno jsme Vám přinesli článek o záhadné smrti Geralda Cottena, který byl inspirován dokumentárním filmem na platformě Netflix, který příběh Geralda velmi podrobně a zajímavě rozebral. Řekli jsme si proto, že pro Vás uděláme průzkum filmů, seriálů či dokumentů, které se problematice kryptoměn přímo věnují, nebo se v jednotlivých dílech minimálně diskutují. Pokud budete mít volný večer, a venku bude hnusně, berte náš žebříček jako možnou inspiraci, co si sám nebo s partnerem při popcornu pustit :-) 

P.S. U každého dílu Vám přidáme i hodnocení z ČSFD, pokud na tato procenta dáte :-)

1) Mr. Robot - 84%

Cenami opředený seriál, ve kterém hraje hlavní postavu Rami Malek (můžete ho znát z filmu Bohemian Rhapsody) se tématicky dotýká počítačové kriminality a hackerů.

Narozdíl od jiných seriálů či filmů, které převážně rozebírají výhody bitcoinu a kryptoměn, Mr. Robot se ponoří do otázek, jako je bezpečnost blockchainu či pofidérní praktiky využívané kriminálníky k zakrytí transakcí pomocí různorodých mixérů. Stojí za zhlédnutí.

2) StartUp - 75%

Tento seriál v napínavém thrilleru s Adrianem Brodym a Martinem Freemanem v hlavních rolích, spojuje technologické nadšence, lidi, kteří perou špinavé peníze, gangstery a chamtivost do jednoho seriálového celku.

Jedná se o příběh Izzy Morales (Otmara Marrero), mladé programátorky s potenciální revoluční myšlenkou – kryptoměnou GenCoinem, která umožňuje oslovit lidi po celém světě.

Po cestě se Morales nechcenně zaplete do světa praní špinavých peněz a gangsterů. V nepříznivé situaci as FBI za zadkem je jako technický génius nucena přežít ve své děsivé nové realitě.

3) Banking On Bitcoin - 75%

Pro změnu něco trochu jiného, dokument Banking on Bitcoin zkoumá historii peněz a pozoruje, jakou roli v ní hraje Bitcoin. V tomto vzdělávacím, ale velmi zajímavém dokumentu se mimo jiné dozvíte, jak by Bitcoin mohl narušit budoucnost financí, a dozvíte se také výzvy, které můžeme aktuálně pozorovat a které nás teprve čekají.

4) The Rise and Rise of Bitcoin - 81%

U dokumentů ještě chvíli zůstaneme. The Rise and Rise of Bitcoin sleduje cestu počítačového programátora a krypto nadšence Daniela Mrosse. Po objevení bitcoinu v roce 2011 se Mross stal silným fanouškem digitální měny a začal pevně věřit, že Bitcoin je měnou budoucnosti.

Ve snaze šířit povědomí o kryptoměnách natočil Daniel a jeho bratr Nicholas tento dokument, aby zaznamenali vzestup Bitcoinu a vzdělávali ostatní. V průběhu dokumentárního filmu se tito dva bratři setkávají s dalšími nadšenci kryptoměn a klíčovými osobnostmi z oboru.

5) Deep Web - 74%

Celovečerní dokument, který zkoumá vzestup nového internetu, který se pyšní vlastnostmi jako decentralizace, šifrování, nelegálnost, za hranicí zákona.

Deep Web nás vezme na cestu, kde odhalíme světově známou Silk Road, prozkoumáme politiku a fungování deep webu a roli Bitcoinu v tomto všem. Dokument se také dotýká procesu se zakladatelem Silk Road Rossem Ulbrichtem a události, které vedly k jeho pádu. Velice pěkně zpracované!


Podobných filmů, seriálů či dokumentů je ještě mnohem víc. Někdy příště pro Vás sepíšeme další tipy, které se podle nás vyplatí vidět. Zatím na shledanou :-) 


Vaše VP