Nezisková organizace Rainforest Foundation US se sídlem v New Yorku, která operuje v oblasti Střední a Jižní Ameriky, nyní doufá, že bude podporovat boj proti odlesňování i pomocí kryptoměn a blockchainové technologie.


4. září nadace Rainforest oslovila komunitu a požádala o jejich podporu v boji proti odlesňování a lesním požárům v Brazílii. Příspěvek na webových stránkách nadace uvádí:


Od nástupu Bolsonara do úřadu v lednu vzrostlo odlesňování v brazilském Amazonii o 75% a lesní požáry v brazilském Amazonii se ve srovnání s minulým rokem zdvojnásobily. Jako strážci našich deštných pralesů, jejich zvířat a lidí spolupracujeme s The Giving Block na vytvoření koalice krypto sponzorů, dárců a mediálních partnerů, kteří pomohou zastavit tuto devastaci.“


Nadace Rainforest, jejíž jeden ze zakladatelů je hudebník Sting, přijímá kryptoměnové dary na svou činnost v Bitcoinech (BTC), Ethereu (ETH), Litecoinu (LTC), Bitcoin Cash (BCH) i dalších kryptoměnách. V současné době také pracují na blockchainovém řešení, aby zajistili pokračující transparentnost, která umožní dárcům sledovat odvedenou práci v amazonském deštném pralese a odměňovat místní komunity, které chrání své lesy právě díky kryptu. Dále také nadace zkoumá využití inteligentních smluv (smart kontraktů) k zastavení nezákonné těžby dřeva, obchodování s půdou a ochrany lesů před těžbou zlata.


Suzanne Pelletierová, výkonná ředitelka nadace Rainforest Foundation, uvedla, že právě zlá situace v brazilském deštném pralese je přinutila, aby hledali s nová řešení. Klasický obchodní model je prý dostal "až sem", ale obvyklá filantropie už na toto nestačí. Nadace podle jejích slov potřebuje inovativní řešení a nikdo není inovativnější, než uživatelé kryptoměn.


Cointelegraph již dříve informoval, že technologie kryptoměn a blockchainu se stále více používají na podporu široké škály charitativních organizací. V důsledku hurikánu Dorian např. blockchainová společnost se sídlem na Bahamech žádá krypto/blockchain komunity, aby jim pomohly přinést úlevu obětem hurikánu.


Zdroj informací, zdroj obrázku


Jak jste jistě také zaznamenali na webu naší směnárny VirtualProperty, tak i my se snažíme směřovat využívání kryptoměn k dobré věci svou spoluprácí se spolkem Animal Eye a tyto své aktivity do budoucna plánujeme dále rozšířovat.


Kryptoměny tedy mohou přinést skutečnou změnu nejen pro finanční systém jako takový, ale i pro mnohé palčivé problémy v našem světe.


Podobné články z sekce Novinky