Po Bitcoine se přidává i dvojka na trhu Ethereum a brzy jí zaplatíme na největším internetovém obchodě světa. Adopce pokračuje a už se nezastaví.

Dvě začínající Start up společnosti, které se zaměřují na blockchain, společnost CLIC Technology, která se zabývá platbami v kryptoměnách a poskytovatelem infrastruktury blockchain Opporty, nedávno odhalily, že mají brzy vydajú rozšíření prohlížeče, které umožní uživatelům nakupovat na Amazone pomocí kryptoměny Ethereum.

Podle nedávno zveřejněné tiskové zprávy, rozšíření prohlížeče, které se rozvíjí, umožní svým uživatelům nakupovat na největší webové stránce elektronického obchodu na světě, Amazone, i když samotná společnost nepřijímá krypto platby.

Rozšíření umožní jeho uživatelům používat kryptoměnu přes Plasma Cash technologii, kterou Vitalik Buterin popsal v březnu tohoto roku. Bude to v podstatě fungovat jako řešení škálovatelnosti, zrcýhlení plateb, podobně jako je tomu v případě Bitcoinové sítě Lightning Network a přinese moderní ekonomiku kryptoměn o krok blíže k realitě ".

Firma dodala, že Plasma Cash "dramaticky urychlí" transakce v porovnání se samotným blockchainem Etherea, který dokáže dokumentovat v průměru přibližně 20 transakcí za sekundu. Amazon, poznamenává, zpracovává více než 300 transakcí za sekundu.

V budoucnu budou obě společnosti spolupracovat na podobných platebních produktech zaměřených na kryptoměny, přičemž se zvažují možnosti zahrnující tokeny ERC-20 a ERC-721. Za zmínku stojí, že toto není první rozšíření prohlížeče určené k tomu, aby uživatelé kryptoměn mohli nakupovat na Amazone.

V dubnu tohoto roku bylo spuštěno rozšíření prohlížeče s názvem "Moon", které umožnilo uživatelům Bitcoinu nakupovat přes Bitcoin Lighting Network.
Tyto rozšíření fungují tak, že konvertují krypto na fiat po provedení nákupů, což znamená, že samotná služba Amazon nezpracuje žádnou kryptoměnu. Stojí za zmínku, že generální ředitel společnosti Binance v únoru poznamenal, že Amazon "dříve nebo později" vydá vlastní kryptoměnu.


Podobné články z sekce Novinky