Po měsících spekulací o svém navrhovaném datu vydání kryptoměny, největší japonská banka Mitsubishi UFJ Financial Group Inc. konečně oznámila plány na spuštění své dlouho očekávané vnitropodnikové digitální měny.

Japan Times uvádí, že tento týden prezident Mike Kanetsugu odhalil, že firma má v úmyslu zavést minci před koncem roku 2019.

Podle Kanetsugu, se MUFJ obrátí na podniky, včetně maloobchodních prodejen a restaurací, aby přijaly kryptoměnu, s úmyslem dosáhnout širší akceptaci.

Co bude gro této digitální měny?
MUFJ, která je v současnosti pátou největší bankou na světě, oznámila svůj plán na spuštění digitální měny v tomto roce s cílem vyřešit celou řadu provozních problémů, které ovlivňují firmu. Důvodem vývoje a uvedení na trh bylo to, že náklady spojené s obstaráváním, skladováním a přepravou fyzických mincí a bankovek se staly v Japonsku neudržitelnou ekonomikou závislou od hotovosti.

Je třeba připomenout, že v únoru CCN uvedla, že JP Morgan spustil svou vlastní digitální měnu nazvanou "JPM Coin" za účelem vyrovnání denních plateb v hodnotě více než 6 miliard dolarů mezi klienty.

Na rozdíl od mince JPM Coin má mnohem větší úmysl zásadně změnit způsob, jakým japonští spotřebitelé pracují s penězi. Kanetsugu při svém spuštění vyjádřil svou plnou důvěru v digitální měny.

V Japonsku je to zajímavá téma, protože se země snaží změnit spotřebitelské návyky od hotovosti před olympijskými hrami v Tokiu do roku 2020. MUFJ rozhodl, že digitální měny představují způsob, jak snížit náklady spojené s fyzickými měnami a zahrnout řadu nových funkcí a výhod. Kanetsugu věří, že velká váha finanční infrastruktury MUFJ bude stačit na to, aby přesvědčila jednotlivé podniky, aby přijaly kryptoměnu.

Zajímavý experiment nebo odsouzen k selhání?
Počínaje zářím 2018 banka spustila testy na samoobslužném obchodě, který byl úspěšný. Finanční instituce již dříve uvedla, že Coin bude mít "okamžité přenosové schopnosti", jakož i schopnost zpracovat mikroplatby v přírůstcích s desetinnou hodnotou.

Kromě své jedinečné funkčnosti jako digitální měny podporované bankou bude Coin integrován i s novou mobilní aplikací MUFJ, která umožní uživatelům spravovat všechny své kreditní karty na jednom místě. Aplikace pro smartphony také umožní uživatelům spravovat své služby odměňovacích bodů, jakož i provádět různé další manažerské funkce.

Navzdory optimismu svět dosud nezažil úspěšně prosazovanou digitální měnu fungující s plnou podporou stávajícího finančního systému a regulátorů. Takže všechny oči na Japonsku jako tento experiment dopadne.


Podobné články z sekce Novinky