Generální ředitel státem vlastněné ruské banky Sberbank oficiálně potvrdil rozhodnutí instituce nevyvíjet služby související s kryptoměnami. Publikováno na Banki.ru 7. června.

Herman Gref , generální ředitel Sberbank a bývalý ministr hospodářství a obchodu Ruska, tvrdil, že banka nikdy neměla v kryptografickém prostoru žádné ambiciózní plány. Banka se nyní zaměří na blockchain aplikace pro své služby. Gref údajně učinil své komentáře v rozhovoru s místním televizním kanálem NTV na mezinárodním ekonomickém fóru v Petrohradu.

Gref uvedl, že Sberbank nikdy nepřitahovala velké množství klientů do činností souvisejících s kryptoměnami v rámci instituce a dodala, že tato činnost je spíše poptávkou jejich zákazníků. Úředník poznamenal, že je rád, že šéf kryptografického trhu je pryč, ale že pravidelná práce s blockchainem zůstala.

Generální ředitel Sberbank také poznamenal, že považuje bitcoin (BTC) za „technický nástroj pro transakce“, spíše než za typ investic. Podělil se také o svůj vlastní příběh o investicích do kryptoměn, který ukázal, že si zakoupil bitcoin, když to stálo asi 5 dolarů a použil ho pro platební účely místo úspor.

Gref uvedl, že některé produkty se pro něj ukázaly jako příliš drahé, protože bitcoin vyrostl. Jelikož část jeho bitcoinových podílů byla ztracena spolu s kódy, úředník dospěl k závěru, že „není hráč kasina. “

Sberbank nedávno oznámila, že zastavila své plány týkající se kryptografických plánů kvůli negativnímu postoji ruské centrální banky k tomuto odvětví, jakož i nedostatku potřebných právních předpisů. Dříve v květnu banka požádala klienta, aby poskytl určité údaje o svých příjmech z krypto služeb, včetně adresy krypto peněženky klienta.


Podobné články z sekce Novinky