Společnost Corporate Traveler, největší cestovní manažerská firma ve Spojeném království , nyní přijímá Bitcoin ( BTC ) pro platby podle tiskové zprávy z 15. dubna.

Nově ohlášené partnerství s krypto platební společností BitPay umožní společnosti Corporate Traveler, která poskytuje služby správy cestovních služeb malým a středním podnikům, přijmout bitcoiny. Andy Hegley, UK General Manager ve společnosti Corporate Traveler řekl:

„Identifikovali jsme rostoucí poptávku našich klientů po možnosti platit v bitcoinu za rezervace služebních cest našich cestovních poradců. Zvolili jsme BitPay pro správu našeho zpracování obchodníků, protože usnadňují a zpracovávají celý proces získávání Bitcoinu od zákazníka. “

Podle tiskové zprávy se společnosti Corporate Traveler netýká volatilita cen na krypto trzích, protože bitcoiny budou převedeny přímo do britských liber. BitPay údajně účtuje 1% provizi z převodu finančních prostředků, což Corporate Traveler říká, že je levnější než zpracování kreditní kartou.

Jiné firmy a organizace v cestovním ruchu také začaly přijímat kryptoměny. V březnu 2018 oznámilo německé Národní turistické sdružení , že za své služby bere bitcoiny a další kryptoměny.

V srpnu téhož roku, státní vláda v australské provincii Queensland vydala grant na TravelbyBit platební digitální platformu, která měla za cíl podpořit cestovní ruch v Central Queensland.

BitPay nedávno prohlásil , že v loňském roce transakce zaznamenala více než 1 miliardu dolarů. Podle tiskové zprávy z ledna, firma stanovila nový rekord, pokud jde o příjmy z transakčních poplatků, které rozšířily své služby na významné zákazníky, jako jsou Dish Networks, HackerOne a stát Ohio .

Dne 30. ledna začala také spolupracovat BitPay s Nadací Wikimedia - neziskovou organizací, která provozuje Wikipedii.


Podobné články z sekce Novinky