Vláda německého státu Severní Porýní-Vestfálsko (NRW) oznámila plány na založení Evropského Blockchainového institutu pro výzkum technologie blockchain, oznámeno v tiskové zprávě 13. května.

Podle ministra hospodářství NRW Andrease Pinkwarta bude v tomto roce v Dortmundu založen Evropský blockchainový institut, a to v rámci Fraunhoferova institutu pro materiálový tok a logistiku (IML).

Tisková zpráva uvádí, že kritici blockchainu vyjádřili znepokojení nad množstvím energie spotřebované těžením bitcoinu ( BTC ). Pinkwart se těmito obavami zabýval a pochválil výhody technologie blockchain:

"Tato technologie může být bezpečná, decentralizovaná, cenově dostupná a při správném používání není příliš energeticky náročná."

Podle tiskové zprávy Evropa stojí v pokroku za Spojenými státy a „musí je dohnat“, což je cíl NRW.

Ředitel společnosti Ripple, Ryan Zagone, komentoval na Konsenzu 2019, že je třeba, aby USA vedly cestu v implementaci blockchainové a kryptografické infrastruktury:

„Ve Washingtonu probíhá široká diskuse kolem 5G, kde dominují zahraniční firmy a USA, které jsou závislé na zahraničních technologiích a zahraničních zkušenostech… S blockchainem a kryptografií si myslím, že budou součástí naší budoucí infrastruktury… Je to důležité jak pro národní bezpečnost, tak z ekonomického hlediska, že USA jsou v tom lídry. “

Zdroj: Cointelegraph
Zdroj obrázku

Podobné články z sekce Novinky