Bakkt, institucionální platforma pro obchodování s kryptoměnami vedená Intercontinental Exchange (ICE), údajně zvažuje získání New York BitLicense. Vzhledem k tomu, CFTC se zdráhá schválit své Bitcoin futures. Zdroje blízké této věci uvedli, že Bakkt věří, že Bitlicence New York pomůže zmírnit obavy Komise.

Bakkt čelí problémům s americkými regulačními orgány
Přinášet Bitcoin k masám je koncovkou krypto průmyslu. Zatímco jeho decentralizovaná povaha by měla učinit nedotknutelnost pro korporace, je obecně přesvědčeno, že institucionální investoři nakonec přinesou masové přijetí průmyslu.

Intercontinental Exchange, majitel a provozovatel newyorské burzy (NYSE), plánoval udělat právě to s Bakkt, vysoce regulovaný ekosystém Bitcoinu. Projekt oznámený v srpnu loňského roku Bakkt měl povzbudit penzijní fondy, nadační fondy a podobné instituce, aby investovaly peníze do krypto prostoru. Dosud však zůstala v regulačním limitu.

Velmi očekávaná platforma byla zpožděna o několik měsíců, protože hlavní americký regulátor, Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC), zůstává k projektu skeptický. Nejzávažnějším problémem Komise je způsob, jakým budou žetony klientů ukládány a chráněny před krádeží a manipulací.

BitLicense by mohla přesvědčit CFTC

Zdroje ukázaly, že ICE zvažuje žádost o licenci od finančních regulačních orgánů v New Yorku, aby agenturu uklidnila. Takzvaná BitLicense by umožnila Bakktu, aby sám držel úschovu svých žetonů zákazníků.

CFTC uznává státní banky a svěřenecké licence a mohla by nechat ICE seznamovat futures prostřednictvím procesu self-certifikace, pokud získá povolení od New York's Department of Financial Services, aby držel tokeny, uvedl Bloomberg .

Komise by však mohla vyžadovat, aby komise pro posuzování rizika ICE schválila futures kontrakty, protože neprovozuje spotový trh pro Bitcoin.
Mluvčí regulačního úřadu v New Yorku řekl, že agentura se k žádostem nevyjadřuje.  

Kelly Loeffler, generální ředitel společnosti Bakkt, prohlásil, že společnost je v jednání s CFTC a že iniciativa postupuje kupředu.

Bakkt byl původně naplánován na start v polovině prosince loňského roku, ale termín se brzy posunul na 24. ledna. Projekt se pak na Silvestra „odložil na neurčito“ s tím, že jeho lednový cíl „bude upraven v souladu s procesem a časovým harmonogramem CFTC“.

Zdroj: Cryptoslate

Podobné články z sekce Novinky