Hodiny právě začali odpočítávat spuštění burzovního obchodování (ETF).

Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) oznámila, že začala revizi návrhů na změnu pravidel týkajících se ETF, které předložily společnosti NYSE Arca a Bitwise Asset Management 11. února. Návrh byl zveřejněn ve federálním rejstříku 15. února což znamená, že regulační orgán má 45 dní na to, aby přijal své první rozhodnutí o tom, zda návrh schválí, zamítne, nebo rozšíří. SEC má nejvíce 240 dní na to, aby konečně rozhodl o tom, zda schválí nebo odmítne ETF.

Široká veřejnost, která chce předložit připomínky na návrh na změnu pravidel, má tři týdny na předložení jakýchkoliv připomínek.
Mnozí podporovatelé burzovních ETF věří, že přinesou na trh nové investory a zvýšenou likviditu.

NYSE Arca a Bitwise předložily návrh na změnu pravidel v ten samý den. V důsledku vypnutí vlády však SEC nepodalo návrh do Federálního registru, což znamená, že agentura návrh nepřezkoumala.

To se dnes změnilo a páteční podání začalo poslední odpočítávání. Komisař SEC, Robert Jackson, však nedávno řekl, že věří, že bude "nakonec" schválený a očekává, že dříve nebo později bude návrh odpovídat všem pokynům regulátorů.

V poslední době VanEck a SolidX stáhly společný návrh podán na CBOE BZX Exchange kvůli nedávnému vypnutí americké vlády. Návrh, který byl poprvé podán v roce 2018, čelil konečnému rozhodnutí 27. února a byl považován za silného kandidáta na schválení.

Rozhovory mezi jeho zastánci a regulačními orgány však skončily v důsledku vypnutí a výkonný ředitel společnosti VanEck Jan van Eck vysvětlil, že si myslí, že by bylo lepší stáhnout návrh a později podat návrh než doufat, že bude schválen. Společnosti znovu předložili návrh následující týden. Zatímco SEC vydala na svém webu návrh VanEcka / SolidX, tento se ještě neměl objevit ve federálním rejstříku.

Zdroj : Coindesk
Zdroj obrázku

Podobné články z sekce Novinky