Objemy obchodování na burzách klesly v lednu 2019 k nejnižším hodnotám od roku 2017. Uvádí to analýza, kterou vypracovala blockchain analytická společnost Diar.
Pokud jde o největší kryptoburzu Binance, obchodování s Bitcoinem kleslo v lednu 2019 ve srovnání s prosincem 2018 až o šokujících 40%.
Americká směnárna Coinbase zas v páru BTC / USD zaznamenala zobchodovaný objem pouze v hodnotě jedné miliardy dolarů, což je nejhorší výsledek od května 2017. Pro ilustraci v lednu 2018 byla tato hodnota 8-krát větší.
 
Zdroj obrázka: Diar

Burza OKEx sídlící v Hongkongu zaznamenala podle oficiálních údajů pokles v objemu realizovaných obchodů po třech měsících růstu. Zatímco v prosinci zobchodovala rekordních 5,5 miliardy dolarů, v lednu 2019 to byly jen čtyři miliardy. V případě OKEx však upozorňujeme na to, že existují podezření možného úmyslného manipulování s objemem realizovaných obchodů.

Zdroj obrázka: Diar

To, že objemy obchodů na kryptoburzách v důsledku výrazného pádu hodnoty kryptoměn postupně klesají, je známo již delší dobu. Šéf burzy Binance Changpeng Zhao se v listopadu 2018 vyjádřil, že ho nízké "volume" zatím neznepokojuje, ačkoli prozradil, že objem obchodů na Binance představuje jen desetinu toho, co bylo zaznamenáno v lednu 2018. Přesto však je "volume" mnohem vyšší, než bylo před dvěma či třemi lety.
Podezření týkající se falešných údajů o objemech obchodů, které reportují burzy, podpořila i studia Blockchain Transparency Institute (BTI), která v prosinci 2018 uvedla, že většina z Top25 světových kryptobúrz má informace o objemu transakcí nafouknuté. Jasné důkazy o padělání volume byly prokázány zejména u burz Huobi a HitBTC, ale v menší míře i u zmiňovaného OKEx. V případě burzy BitHumb zas existují podezření, že se manipuluje s volume u kryptoměn Monera (XMR), Dash, Bitcoin Gold a Zcash (ZEC).

Zdroj: CoinTelegraph
Zdroj obrázka

Podobné články z sekce Novinky