Arab Bank Switzerland se spojila s blockchainovou technologickou firmou Taurus s cílem nabídnout svým klientům služby úschovy Bitcoinu (BTC) a Etherea (ETH), o čemž informoval Swissinfo 19. září.


Serge Robin, generální ředitel Arab Bank Switzerland - švýcarské instituce, která je součástí skupiny Arab Bank se sídlem v Jordánsku - uvedl:


"Pevně ​​věříme, že blockchain naruší finanční průmysl, tak jak jej známe, a hodláme být mezi prvními bankami, které nabízejí služby související s digitálním majetkem našim klientům v bezpečném a regulovaném prostředí."


Minulý měsíc udělil švýcarský "hlídací pes", Úřad pro dohled nad finančním trhem (FINMA), licence pro bankovnictví a obchodování s cennými papíry dvěma bankám orientujícím se na kryptoměny: Seba Crypto AG a Sygnum.


FINMA také v srpnu zveřejnila nové pokyny k regulatorním požadavkům na platby založené na blockchainu, cílíc tak na kryptoměnové burzy, poskytovatele peněženek a obchodní platformy.


Dašlí tradiční švýcarská soukromá banka, Maerki Baumann, letos v létě odhalila, že zažila příliv 400 nových klientů, kteří chtějí využít její budoucí nabídky služeb spojené s blockchainem. A to hned potom, co banka odhalila zájem o toto odvětví.


Zatímco bankovní podpora pro vznikající průmysl zůstává v zemi složitým problémem - s mnoha tradičními institucemi, které si na doporučení FINMA udržují vysoce averzní postoj - Hypothekarbank Lenzburg se naopak odhodlala a stala se první švýcarskou bankou, která poskytla v létě 2018 podnikové účty pro fintech společnosti zavývající se blockchainem a kryptoměnami.


Zdroj informací, zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky