Máme tu poslední den a roku, což je ideální čas na ohlédnutí se zpět a zhodnocení uplynulé etapy. Doufáme, že nám nebudete mít za zlé ještě o něco menší formálnost než obvykle :) Jde nám zkrátka o to se Vám co nejvíce vychválit a to co se nepovedlo – o tom si už zítra můžeme říci, že to bylo "už vloni" :D


Leden – spustili jsme zbrusu nové stránky, už to bylo potřeba a v jejich rámci došlo k vylepšení grafiky, optimalizaci objednávkových formulářů a ke zvýšení bezpečnosti. Rovněž to byla příprava na rozšíření možností nákupů a prodejů.


Únor – přidali jsme dvě nové měny, Ethereum a Bitcoin Cash, ke směně. Původně jsme chtěli jen jednu a o tom, která to bude, jsme nechali rozhodovat Vás, jenže tyto dvě byly tak vyrovnané v hlasování, že jsme přidali obě.


Březen – to jsme dolaďovali drobnosti na webu a zároveň, jelikož je naše společnost členem České Fintech Asociace, jsme se ještě intenzivněji začali účastnit různých akcí, sezení a odborných diskuzí nejen s dalšími krypto-celky, ale i představiteli bank a státních orgánů. Naším společným cílem bylo řešit problematiku podvodů i osvěty. V tomto pokračujeme od té doby dodnes a hodláme i nadále. Víme, že hodně lidí nadává právě na "banky, úřady a stát" a viní je ze špatné situace na kryptotrhu u nás. My sami z toho také nejsme nijak odvaření, ale faktem zůstává, že jedna z hlavních příčin té špatné situace jsou podvodníci a scammeři, kteří to svým působením neustále zhoršují nám všem.


Duben – odstartovali jsme naši první soutěž o hardwarovou peněženku. Pro vítěze to byl Trezor T, pro druhého Trezor One


Květen – zařadili jsme čtvrtou a prozatím poslední u nás dostupnou kryptoměnu, Litecoin. Určitě to není konečný stav, ale nové měny zařazujeme až na základě skutečného zájmu o ně – nezatěžujeme si tak systém zbytečnostmi a umožňuje nám to mimo jiné držet naše poplatky "proklatě nízko" :)


Červen – kryptoměny mají potenciál ve více oblastech a je dobré ukázat, že mohou přiložit ruku k dílu i v těch ryze ctnostných projektech. V červnu jsme navázali spolupráci se spolkem Animal Eye, který se soustředí na boj za práva zvířat. Naším prostřednictvím tak můžete přispět kryptoměnami na tuto činnost a jim už dojde pouze klasický fiat – tudíž je nezatěžuje přídavná administrativa a krypto-účetní problematika. Pokud i Vy znáte spolek či nadaci zabývající se charitou, která by o něco podobného měla zájem, rádi s nimi probereme možnosti přímo jim na míru.


Celý rok – spoustu naší činnosti a snah je těžké zařadit jen do jednoho kalendářního měsíce. V průběhu roku jsme soustavně vylepšovali naši bezpečnost a naše AML postupy a protokoly, které sice někomu mohou přijít otravné, ale pomáhají nám udržet stabilní chod i bránit nové klienty před naletění podvodům. Zintenzivnili jsme i zpravodajskou sekci, kde se Vás snažíme informovat o důležitých novinkách, nebo zpřístupnit začínajícím uživatelům elementární informace, návody i varování. Naše sociální sítě také ožily, můžete nás kromě Facebooku najít i na Twitteru, servírujeme Vám na nich další informace i vtipná "krypto memečka", která najdeme.

Aby vše nebylo tak růžové, potýkali jsme se i s problémy ohledně udržitelnosti bankovních účtů a několik filutů na nás dokonce zkoušeno nějaké útoky – nebojte, všechno jsme ustáli, veškeré informace byli a jsou v bezpečí a jediné, čeho docílili, bylo dočasné zpomalí webu a pár drobnější komplikací pro nás. Všechno jsme ale zvládli a to i díky Vám, naší rozrůstající se komunitě spokojených a podporujících klientů. Za to Vám moc děkujeme a těšíme se na další spolupráci s Vámi.


A co nás čeká v roce příštím?

Stejně jako kurzy Bitcoinu a dalších kryptoměn se mění z hodiny na hodinu, ani my přesně nedokážeme celý příští rok naplánovat (i když bychom rádi) a spousta toho bude záviset na zatím neznámých faktorech.


Společně budeme sledovat očekávaný BTC halving a jeho dopad na cenu i komunitu. Především nás ale čeká implementace nové AML směrnice do českých zákonů, která se dotkne nás všech – jelikož není ještě přesné znění známo, těžko říci, jak ovlivní konkrétně naši směnárnu. Naše související postupy jsou ale již teď na nejvyšším bodě poměru důslednost/svoboda a soukromí klienta, jaké jen zákony umožňují, jsme tudíž dobře připraveni a nemuselo by se toho tedy u nás měnit moc. Na toto nejvíce doplatí ti, kteří doposud závažnost těchto předpisů opomíjeli – ať už cíleně, nebo nevědomky. Nové AML tedy značně ovlivní náš další rozvoj a možnosti nových služeb. Například máme v plánu vlastní platební bránu a několik dalších věcí, které si zatím necháme "pod pokličkou". Rádi si poslechne i podněty a nápady od Vás – nebojte se nám napsat, co by Vás u nás zajímalo a co byste rádi jako službu viděli a uvidíme, co se s tím dá dělat :)Celý kolektiv VirtualProperty Vám přeje krásné prožití Silvestra a Nového roku, co nejlepší vstup do posledního roku dekády a co nejvíce osobních i obchodních úspěchů. A ať jsou i ty nejhorší zážitky roku 2020 lepší, než ty nejlepší zážitky roku uplynulého :)Zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky