Jedna z největších světových kryptografických burz podle objemu obchodování je přesvědčena, že digitální měny mohou spotřebitelům poskytnout finanční svobodu v zemích, kde je nestabilita a inflace nepraktická.

Ve světě dominantního postavení v oblasti digitálních technologií čelí tradiční globální finanční systémy těžkým časům transformace, aby mohly spolupracovat s drtivou poptávkou po celém světě, zejména s rozvojovými zeměmi. Problémy, jako je nedostatečný přístup ke stabilnímu bankovnictví a vysoké náklady na směnu měn a převody peněz migrujícím pracovníkům, kteří zasílají prostředky zpět domů, přispívají k udržení stávajících nerovností.

Technologie kryptoměn a blockchainu však pro ně může být cestou ven.
Například podle údajů zveřejněných Světovou bankou zůstalo v roce 2017 přibližně 1,7 miliardy dospělých bez bankovního účtu. V roce 2014 to bylo 2 miliardy. Obecně platí, že popularita kryptoměn neustále roste mezi lidmi, kteří jsou bez bankovního účtu nebo žijí v zemích s vysokou mírou inflace.

Migrující pracovní síla hraje důležitou roli při směně měn a převodech peněz, ale často je odrazuje dlouhá čekací doba a složité platební systémy třetích stran. Technologie Blockchain může účinně eliminovat většinu potíží spojených se zprostředkovateli třetích stran a snižuje poplatky za převod peněz.

Svět ukázal rostoucí zájem o kryptoměny - a širší rozsah případů použití - který se kryje s krizemi ovlivňujícími měny měn po celém světě. Loni v listopadu se turecká lira vrhla do krize, kde míra inflace vzrostla nad 25%. Proti americkému dolaru ztratila více než třetinu své hodnoty a v důsledku toho byli spotřebitelé konfrontováni s vyššími cenami každodenních potřeb, jako jsou potraviny a bydlení.

Zájem o kryptoměny vzrostl v Caracasu a po loňském prosinci, kdy roční míra inflace v jihoamerické zemi dosáhla ohromujících 80 000%. Mezitím  v Nigérii začínají rostoucí počet spotřebitelů považovat bitcoin za přijatelnou náhradu amerického dolaru.

Budoucnost peněz
Zatímco kryptoměny mohou být nestálé, burza věří, že digitální aktiva mohou dát kontrolu zpět do rukou spotřebitelů. Přeměnou fiatu na virtuální mince má veřejnost potenciál inokulovat se proti dalšímu znehodnocení v budoucnu. Stabilní coiny, které jsou připevněny k americkému dolaru, mohou také pomoci držitelům před nevyzpytatelnými vzestupy a pády.

Zdroj: Cointelegraph
Zdroj obrázku

Podobné články z sekce Novinky