Populární webový prohlížeč Opera přidal přímou podporu elektronického obchodování prostřednictvím Bitcoinů do vestavěné kryptoměnové peněženky na zařízeních Android, která byla spuštěna v minulém roce. Rovněž v ní také umožňuje uživatelům interagovat s decentralizovanými aplikacemi na blockchainu TRON pomocí TRX.


Prohlížeč tvrdí, že má celkem 350 milionů uživatelů, kteří nyní mohou mít přístup k těmto dvěma kryptoměnám. Krypto peněženka společnosti začala s podporou Etherea ve snaze nabídnout uživatelům přístup k „síti 3.0“.


Charles Hamel, šéf krypto oddělení v Opeře, se vyjádřil takto:

"Věříme, že otevření našeho prohlížeče dalším blockchainům, včetně Bitcoinu, je logickým dalším krokem k tomu, aby se naše řešení stalo relevantnějším pro kohokoli, kdo má kryptoměnovou peněženku pro Bitcoin a rád by se svými kryptoměnami dělal něco více, než je jen držel na účtu."


Podle CryptoGlobe se firma za prohlížečem spojila se společností HTC - která nedávno oznámila nový chytrý telefon s funkcemi bitcoinových uzlů - aby do něj přidala svou aplikaci. Také odhalila, že v blízké budoucnosti hodlá přidat „vícero blockchainů“.


Společnost ve svých tiskových zprávách dodala, že přidáním TRONu odhaluje TRX a decentralizované aplikace „milionům denně aktivních uživatelů ve 120 zemích“, protože ekosystém TRX zahrnuje i BitTorrent.


Zdroj informací, zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky