Tento rodák z Pobřeží Slonoviny se v útlém věku přestěhoval do Spojených Států, kde vychodil střední školu a následně získal bakalářský a magisterský titul z počítačových věd na prestižním MIT (Massachusettský Technologický Institut) v roce 2000.


Po zakončení studia pracoval více než 10 let pro technologického giganta Google, kde se mimo jiné podílel na psaní Chrome OS. O Bitcoin se začal zajímat v roce 2011 a na konci téhož roku představil na fórum Bitcointalk svou vlastní kryptoměnu Litecoin, která byla na postavena právě na bázi Bitcoinu. V červenci 2013 opustil Google a začal pracovat pro dnes velmi známou burzu Coinbase, v současné době působí jako jednatel v Litecoin Foundation.


Vytvoření a práce na Litecoinu, který má 4x rychlejší tvorbu bloku a je ho 4x větší maximální množství, mu vynesla přezdívku SatoshiLite, což je (evidentně) odkaz na tvůrce Bitcoinu s přídavkem Lite, které je zase kořenem slova jím vytvořené kryptoměny a zároveň se jedná o anglický výraz pro odlehčenou verzi něčeho.


Kolem pana Lee kolují i nějaké ty kontroverze, z nichž vedoucí budou pravděpodobně prodání prakticky celého jeho Litecoinového portfolia v prosinci 2017 kvůli údajnému střetu zájmů, nebo jeho slavné kontroverzní tweety. Obě dvě tyto záležitosti měli podle komunity značný dopad na cenu a snesla se na něj za ně vlna kritiky.


Za zmínku také stojí, že jeho bratr Boby C. Lee je zakladatelem burzy BTCChina (dnes BTCC).


Perlička: kdo jste si zkoušeli o Charliem Lee zjistit nějaké konkrétnější informace tak víte, že jeho datum narození je překvapivě neuváděný údaj. Ví se o něm, že do USA se přistěhoval ve svých 13 letech s rodinou a střední školu vychodil v roce 1995. Na většině stránek, které shrnují informace o něm, ale nenajdete přímo datum narození a například web Wealthypersons uvádí datum 5. ledna 1987, což je nesmysl. To by totiž znamenalo, že střední školu v USA vychodil ve svých 8 letech, čili o 5 let dříve, než se vůbec do Ameriky přistěhoval :) Navíc sám Lee na svém Twitteru za své narozeniny označil 13. duben. Odhadovou matematikou z dřívějších informací můžeme tedy odhadnout, že kýženým letopočtem by měl být +- rok 1978.Toto byla tedy další ze známých a významných osobností kryptosvěta. V dalších medailoncích se můžete těšit na Vitalika Buterina, Charlese Hoskinsona nebo Marka "Slushe" Palatinuse.Váš tým VirtualProperty

Zdroj ilustračního obrázku


Podobné články z sekce Novinky