Zajímá Vás, co významné se událo ve světě kryptoměn, ale nemáte čas pravidelně procházet portály a rubriky, které se tématu věnují? Naše shrnutí mohou být pro Vás vhodnou volbou, jak ušetřit čas a zároveň zůstat v obraze. Pojďme se společně podívat na top zprávy z posledních dní:

1) Možná se vám stalo na vlastní kůži, že vaše burza dočasně stopla výběry LUNA, UST z důvodu přetížení sítě. Konkrétně se to stalo na burze Binance a Kraken, které se tak snažily zareagovat na nejistotu ekosystému Terra, v důsledku čehož byly výběry na několik hodin zcela pozastaveny. To samozřejmě vyústilo v množství čekajících výběrových transakcí. Důvodem je fakt, že tržní hodnota UST, nabídky stablecoinů Terra, nedávno klesla pod očekáváný cenový bod 1 dolar, protože cena LUNA byla svědkem prudkého poklesu v důsledku výrazného výprodeje. Více si můžete přečíst zde.

2) El Salvador ví, kdy se nakupuje. Důkazem toho je status prezidenta Nayib Bukele na twitteru, kde oznámil, že El Salvador právě přikoupil dalších 500 bitcoinů (BTC) – v hodnotě zhruba 15,5 milionu dolarů – do svých rezerv poté, co nejpopulárnější kryptoměna světa 9. května klesla na téměř 30 000 dolarů. A přesně tak se to dělá. Podrobněji zde.

3) U twitteru ještě chvíli zůstaneme. Každý z nás určitě zachytil, že Elon Musk se rozhodl rozšířit své portfolio o jednu z top sociálních sítí současnosti, a odkoupit Twitter, se kterým si momentálně po večerech hraje. Co je ale další zajímavý moment je snaha Binance investovat do twitteru 500 milionů dolarů, čímž se plánuje přidat k dalším 17 vlivným investorům, kteří se za Muska postavili. Co je za tím víc se můžete dočíst v tomto článku.

4) A další přemostění týkající se burzy Binance je velmi příznivé – Binance dostalo ve Francii zelenou, a může tak legálně provozovat své aktivity na území Francie. Povolení místních regulačních orgánů je velkým krokem, nejen pro samotnou burzu, ale i pro zemi, ze které se postupně stává lídrem a vzorem pro další v evropském prostoru. Více zde.

5) A poslední zpráva osloví zejména módní guru. Světoznámá módní značka Gucci totiž zanedlouho umožní zákazníkům platby v kryptoměnách. Konkrétně by měly být akceptovány měny jako BTC, BCH, ETH, DOGE a SHIB. Nám zbývá doufat, že tento odvážný krok budou následovat i další vlivná jména, rozšíření povědomí by to nesmírně pomohlo. Pro podrobnosti doporučujeme tento web.


Na dnes to bude za nás všechno. Zanedlouho se Vám znovu připomeneme s novými zprávami ze světa, který všichni tak milujeme. Kryptu zdar!


Vaše VP