Perličky a zajímavosti za zahraničních krypto-médií


1) Pandemické situace kolem viru SARS-CoV-2 a jím způsobené nemoci Covid-19 vyvolává v některých velké obavy, jiní mají tendenci ji zlehčovat a svou vlastní svobodu a preference nadřazovat zdraví a bezpečnosti lidí kolem sebe. Možná by Vás ale i zajímalo jaký dopad může mít tento koronavirus na využívání blockchainu. Již dříve jsme Vás informovali o roli, jakou sehrál při sdílení kriticky důležitých dat s nákazou a protiopatřeních sovisejících. Nyní se především v asijských zemích vážně spekuluje o tom, že bude docházet k širšímu a intenzivnějšímu využíváním blockchainové technologie i pro účely stabilizace situace.


Cointelegraph tomu věnuje článek zde2) V této době, kdy je digitální sféra zasažena méně než většina "fyzických odvětví", se i hodně nových lidí obrací k tradingu krypta - je to snadno provozovatelné z domova a někteří doufají, že jim pomůže vykompenzovat i ztráty vzniklé z úpadku jejich dřívějších aktivit. Není ale rozhodně dobré na to nahlížet a přistupovat k tomu jako k formě gambligu s potenciálně vysokým výnosem. Zde se podívejte na základní traderská pravidla, která je dobré si osvojit, pokud se do toho také chcete pustit. Na českém i slovenském území jsou také zajímavé zdroje informací či kurzy a programy, které možná právě pro Vás budou přínosné – namátkou zmiňme třeba IXtrading nebo Trader 2.03) Na herní scéně se rozhořel i lehce krypto-related spor mezi gigantem Apple na jedné straně a vývojářem Epic Games (stojícím za populární hrou Fortnite) na straně druhé. Epic Games, který již několik měsíců aktivně provozuje agresivní marketing v podobě masového rozdávání populárních a drahých titulů (jako jsou GTA V, Ark: Survival Evolved, Civilizace VI či hry ze série Borderlands a další) na své platformě ve snaze přitáhnout na ni více uživatelů, žaluje nyní Apple za údajnou monopolizaci vnitřního platebního systému, který vnucuje uživatelům vysokou 30% daň z prodeje. V rámci tohoto sporu došlo k odstranění Fortnitu z App Store. Jedním z hlavních pilířů žaloby je právě fakt, že Apple cíleně banuje inovativní metody plateb, jako je např. Bitcoin, aby protlačoval sebou kontrolovaný a jemu více výnosný platební systém na úkor hráčů.


Článek tomuto věnovaný najdete např. na Cryptogobe4) A na závěr něco k zamyšlení – leakování (unikání) citlivých informací a privátních klíčů. Jsou nevyhnutelné a jak tuto hrozbu co možno nejvíce omezit?


Rozšiřte si úhel pohledu např. díky krátkému rozboru na CryptonewsVáš tým VirtualProperty


zdroj ilustračního obrázku


Podobné články z sekce Novinky