Bitamin, přední světová konglomerace v oblasti těžby Bitcoinů, by mohl údajně dosáhnout odhadované hodnoty 12 miliard USD, pokud se ukáže, že zpráva týkající se jejich objednávky těžařských čipů je přesná.


Podle zprávy zveřejněné 23. srpna si totiž tato společnost objednala 600 000 nových těžařských čipů. Zpráva se opírá o informace od anonymního zdroje z čínské sociální platformy WeChat, který má vazby na firmu Taiwan Semiconductor Manufacturing Company vyrábějící tento čip.


Bitmain prošel v loňském roce masivní erozí hodnoty, když klesající cena BTC v průběhu roku 2018 vedla k neúspěšnému pokusu o veřejnou nabídku. Díky objednávce čipů je tu ale dobrá šance na zvrat této nepříznivé situace.


S těmito 7nm těžařskými čipy s hashratem 50T/Hs by se celkový výpočetní výkon Bitmainu během šesti měsíců měl zvýšit až o 50%, což společnosti přinese zisk ve výši až 1,2 miliardy dolarů. Taková situace by zvýšila celkovou odhadovanou cenu Bitmainu na 12 miliard dolarů.


Těžařské firmy, jako je Bitmain, zažily v roce 2019 oživení díky opět rostoucí ceně BTC a dalšího krypta, díky čemuž se toto odvětví průmyslu stává opět více lukrativnější.


Zdroj informací, zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky