Michael Novogratz, bývalý manažer Wall-Street hedžových fondů a generální ředitel společnosti Galaxy Digital, není nováčkem v předpovídání ceny Bitcoinu. Věří, že digitální zlato přesáhne své maximum v příštích 18 měsících.

Bitcoinu se povedlo překročit cenu 6 000 USD poprvé za 6 měsíců. Přirozeně, tento nejnovější nárůst ceny spustil poměrně velký zájem investorů z různých oblastí byznysu. Mezi nimi i Mike Novogratz opět poznamenal, že Bitcoin bude mít na hodnotě 6 000 USD pravděpodobně zastávku a další bude při 10 000 USD, kde bychom se měli vyšplhat do konce roku.

Bývalý investiční bankéř Goldman Sachs však také doplnil, že pravděpodobně bychom se měli vrátit k poslednímu maximu 20 000 USD někdy v příštích 18 měsících.

Jiný scénář jako minulý Bull Run
Novogratz také řekl, že příští bull run nebude jako ten předchozí, který jsme viděli v roce 2017 a neuvidíme všechny ostatní kryptoměny růst tak super rychle.

Myslel tím Ethereum, Ripple a téměř vše, co není Bitcoin. Ostatní altcoiny budou muset dokázat své použití. Porovnal to k prvkům periodické tabulky, čímž potvrdil svou předchozí pozici, že Bitcoin bude "digitálním zlatem".

Máme 114 prvků v periodické tabulce, možná 118, ale jen jeden je zlato. Měď přináší hodnotu pro jeho použití. Ostatní kryptoměny musejí také dokázat své využití, což znamená mít lidí v komunitě, vývojáře a opravdu mít hodnotu.
Kromě toho si nemyslí, že se Bitcoin vrátí na své minima v hodnotě 3 000 USD z minulého prosince. V komentáři k nedávnému hackerskému útoku na burzu Binance ve výši 41 milionů dolarů v BTC řekl, že to není dobré pro krypto systém a je to problém. Myslí si, že události tohoto druhu způsobí, že vládní autority budou chtít tlačit na regulaci.

Zpráva o tomto hackerském útoku se negativně neprojevila na ceně Bitcoinu, protože v býčích trzích, trhy mohou strávit špatné zprávy a my jsme již v býčím trhu.

Mezitím jsou fundamentální základy Bitcoinu stále silnější než kdykoliv předtím s rekordními maximy v různých klíčových metrikách včetně počtu transakcí, výpočetní síly (hash rate) a velikosti bloků.


Podobné články z sekce Novinky