Bývalý dlouholetý fondový manažer společnosti Franklin Templeton se vyjádřil pozitivně o Bitcoinu jako o nové formě peněz. Přesto nevlastní žádnou kryptoměnu kvůli stále vysokému riziku spojenému s volatilitou.

Zkušený fondový manažer TOP investiční společnosti Franklin Tempteton Mark Mobius řekl, že kryptoměny přežijí v důsledku pokračující poptávky po nových formách transferu peněžních hodnot. Mobius to řekl během rozhovoru s Bloombergem 15. května.

Mobius je zkušený a průkopnický investor v rozvojových zemích a rozvíjejících se ekonomikách. Dokonce získal mezinárodní uznání za svou dlouholetou práci v globální investiční společnosti Franklin Templeton.

Loni odešel do důchodu, aby založil firmu na správu aktiv Mobius Capital Partners. Investor, který předtím vyslovil opatrný postoj vůči kryptoměnám včera řekl společnosti Bloomberg, že věří, že celosvětová poptávka po decentralizovaném a soukromém převodu hodnoty bude nadále podporovat rozvoj kryptoměn a trhů. Poznamenal:

 "Určitě existuje touha mezi lidmi na celém světě, aby byli schopni převést peníze snadno a důvěrně, a to je opravdu to co dokáže Bitcoin a další kryptoměny tohoto typu, takže jsem přesvědčen, že přežijí."

Mobius se však přesto jednoznačně vyhýbal schválení investic do kryptoměn čímž zdůraznil rizika, která vnímá jako nedílnou součást decentralizované struktury.

 "Zda bych do toho investoval, je další otázka, protože to má neuvěřitelnou volatilitu a na konci dne nemůžete jmenovat ani jednoho jednotlivce nebo organizaci, která by věděla, co se děje. "

Jako příklad uvedl krach burzy v Japonsku Mt. GOX na začátku roku 2014, což vedlo ke ztrátě 850.000 BTC v hodnotě přibližně 460 milionů USD v té době.
Musíte být velmi opatrní," poznamenal a zdůraznil, že on sám nemá žádné investice v kryptoměnách.


Podobné články z sekce Novinky