Alior Bank, banka se sídlem ve Varšavě, pomocí veřejného ethereum blockchainu ověřuje dokumenty svých klientů, podle zprávy Forbes dne 17. června.

Podle zprávy, když klient v Alior obdrží dokument, mohou nyní ověřit jeho pravost následováním odkazu na webovou stránku na veřejném blockchainu. To znamená, že zákazníci si mohou ověřit, že daný dokument byl ve skutečnosti vydán, a to v přesně stanoveném znění, když banka tvrdí. Piotr Adamczyk, vysvětluje:

„Víme přesně, v kterém bloku je dokument s daným hashem publikován. Známe-li číslo bloku, známe také timestamp [...] Víme, že dokument byl publikován před nějakou dobou a v té době nebyl změněn, takže můžeme dokázat, že nebyl na našich serverech nahrazen. “

Alior údajně vyvinul toto řešení blockchainu v reakci na měnící se předpisy v Polsku, kde Úřad pro hospodářskou soutěž a ochranu spotřebitelů v roce 2017 rozhodl, že webové stránky nepředstavují „trvalé médium“ nezbytné pro vydávání zákaznických dokumentů.

Společnost Alior tak přišla s řešením, které poskytuje online dokumentaci na vhodně trvanlivém médiu. Alior Tomasz Sienicki ze strategického vedení komentoval:

„Chceme, aby si lidé ověřili, že jsme udělali všechno správně, a nic neskrýváme. Pokud řekneme, že dokumenty jsou skutečně ověřené a autentické, každý si to může zkontrolovat a potvrdit [...] To není možné pomocí soukromého blockchainu. “

Zdroj 1 - Zdroj 2

Podobné články z sekce Novinky