Poradce prezidenta Ruska navrhl přijetí digitální měny na Krymu, aby přilákal investory a vyhnul se sankcím, uvádí místní tisková agentura TASS 19. dubna.

Sergej Glazyev, poradce ruského prezidenta Vladimíra Putina, vyzval vládu, aby přijala „technologie digitálních peněz“ za účelem snížení „přeshraničních překážek“, řekl úředník na Mezinárodním ekonomickém fóru v Jaltě (YIEF).
Přijetí digitálních měn podle Glazyeva „výrazně sníží přeshraniční překážky“ a přiláká zahraniční investory, kteří se „obávají sankcí“, které „obecně probíhají prostřednictvím bank“.

Úředník údajně zpracoval, že digitální peníze, jako jsou například stablecoiny, které jsou vázány na zlato nebo jiné fyzické prostředky, jsou schopny „projít hranice a nemohou být omezeny sankcemi“.

Glazyev dále navrhl vytvořit „stabilní digitální token“, který by byl vázán na cenu za metr čtvereční na Krymu, aby získal finanční prostředky na rozsáhlou výstavbu lázní.

Podle TASS se Krymská republika stala prvním regionem v Rusku, pokud jde o podíl investic do hrubého regionálního produktu (GRP).
Ve svém nedávném projevu Glazyev zopakoval svůj pozitivní postoj k technologii blockchain . V roce 2018 si všiml neomezené povahy digitálních peněz a zdůraznil, že se na ně nevztahují žádné nepředvídatelné sankce a můžou snížit politické riziko.

Centrální banka Ruska v nedávné době zhodnotila potenciální přínosy a nevýhody digitálních měn centrálních bank (CBDC), které naznačují jednu velkou nevýhodu uživatelů CBDC, což je nedostatek anonymity.
Mezitím v Rusku ještě nebyla vynucena žádná pravidla spojená s krypto průmyslem. Ruský prezident Putin již dříve stanovil termín pro vládu, aby přijali předpisy pro průmysl do 1. července 2019.


Podobné články z sekce Novinky