Prodemokratické a protivládní protestní aktivity v Hongkongu podněcují i k širšímu přijetí kryptoměn, jako je Bitcoin (BTC).


Yahoo! Finance 28. srpna informovalo, že již dvanáctý týden trvající politické otřesy ve městě vedou různé místní podniky i jednotlivce k přechodu na používání nezávislých a decentralizovaných digitálních měn.


Například hongkonský obchodní řetězec Pricerite oznámil 26. srpna, že začne přijímat Bitcoiny (BTC), Litecoiny (LTC) a Ethereum (ETH) na svých čtrnácti pobočkách v Hongkongu. Obchod naznačil, že bude schopen kovertovat krypto na hongkongské dolary rychle díky využití Lightning Network.


Kromě tradičních maloobchodníků je také po celém městě rozmístěno 14 kryptoměnových bankomatů (ATM), které provozuje firma Genesis Block. Právě tato společnost, vystupující pod obchodním názvem „CoinHere“, rozdávala v červenci protestujícím vodu a deštníky - symbolický odkaz na městskou deštníkovou revoluci v roce 2014.


Nárůst zájmu o kryptoměny není ale jediná forma ekonomického aktivismu. Začátkem tohoto měsíce protestující např. zahájili akci s cílem vybrat co nejvíce peněz ze svých bankovních účtů nebo převést svou místní měnu na americké dolary. To mělo dvojí účel, jednak šlo o preventivní ochranu jejich osobního majetku, ale také vyslání ostrého varování čínským úřadům.


Již v červnu navíc bylo oznámeno, že nemalý počet hongkongských magnátů (město čítá 853 jednotlivců se jměním v hodnotě více než 100 milionů dolarů) začal přemisťovat své bohatství do zámoří.


Obchodované objemy BTC v Hongkongu během v nedávné době vzlétly a na platformě LocalBitcoins se lokálně mezi lidmi směňují řádově i o několik stovek dolarů dráž, než je průměrná tržní cena.


Zdroj informací, zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky