Rakouská ministryně pro digitální a ekonomické záležitosti Margarete Schramboecková prohlásila, že „nepotřebujeme regulaci pro blockchain “.

Schramboeckvá, která dříve působila jako generální ředitelka významného rakouského operátora pevných a mobilních sítí A1 Telekom Austria, přednesla své připomínky v diskusním panelu ANON Blockchain Summit věnovanému vládě.

Ministřyně řekla o vývoji příslušných předpisů vůči blockchainu a prohlásila, že „Evropa má silnou tendenci k nadměrné regulaci. [...] A pak nás překvapuje, že v top 10 na světě nejsou žádné evropské společnosti“.

Ačkoli Schramboecková obhajovala regulaci kryptoměn , řekla, že „pro Blockchain nepotřebujeme regulaci“. Členové představenstva rakouského úřadu pro finanční trh, Klaus Kumpfmueller a Helmut Ettl, také loni v červnu nabídli návrhy přísnějších předpisů o kryptoměnách a počátečních nabídkách mincí ( ICO ).

Schramboecková uvedla, že o blockchain je značný zájem na státní úrovni, ale nejprve je třeba „vybudovat důvěru v technologie a dovednosti“ dříve, než budou tyto nové technologie aplikovány na kritické veřejné procesy, jako je hlasování . Schramboecková se údajně snaží aktivně nasazovat technologii blockchain v různých oblastech veřejné správy.

Rakousko prokázalo proaktivní přístup, pokud jde o výzkum a aplikaci v oblasti blockchainu. COMET, která koordinuje rakouskú agentura pro podporu výzkumu, loni v prosinci schválila rakouské centrum Blockchainu ve Vídni. Centrum bude multidisciplinární a zaměřené na internet, finance , energetiku , logistiku a aplikace ve veřejné správě.

V listopadu loňského roku podpořila rakouská vláda společnost pro výzkum rakoviny ve Spojeném království Lancor Scientific, která využívá technologii blockchain k detekci onemocnění.

Zdroj: Cointelegraph
Zdroj obrázku

Podobné články z sekce Novinky