Fidelity Digital Assets (FDAS) si dá na čas s přidáním podpory pro Ethereum (ETH), řekl výkonný ředitel odpovědný za novou platformu.

Větev Fidelity Investments, zabývající se obchodováním s digitálními aktivy, která byla spuštěna toto čtvrtletí, vyvinula interní rámec pro hodnocení jakýchkoliv kryptoměn, které mohou být na platformu v budoucnu přidány, řekl prezident FDAS Tom Jessop.

V současnosti podporuje Bitcoin, ale v budoucnu se chystá přidat podporu dalších kryptoměn na základě komplexního hodnocení, které bere v úvahu mimo jiné interní hodnocení a zájem klientů.

V úvahu se bere, jaká je poptávka ze strany klientů a zda existují nějaké "zvláštnosti v protokolu", které by ztížily spuštění nebo pokračování podpory dané kryptoměny na platformě FDAS.

Poptávka klientů prý dosud korespondovala s tržní kapitalizací.

"Pravděpodobně budeme pokračovat v pořadí podle kapitalizace, protože taková je poptávka, ale to neznamená, že budeme uvádět každou minci," řekl.
Jako jeden příklad Jessop poukázal na Ethereum, které je v současnosti druhým největším kryptoměnovým trhem. Vysvětlil:

"Rádi bychom přidali podporu pro ethereum, ale přichází hard fork a některá vylepšení, takže si myslím, že nejprve zjistíme, jak tyto věci fungují a až pak se rozhodneme zda ho přidat na platformu."

Díky nedávnému Constantinople hard Fork provedlo Ethereum množství vylepšení, včetně snížení odměny za vytížení bloku, jakož i několika dalších technických změn; další fork, nazvaný Istanbul se očekává v říjnu.

Výzvou pro FDAS je záruka, že dokáže chránit investory, řekl Jessop. Jako příklad projektu, který by vyžadoval důkladné posouzení rizika je Ethereum Classic, a to v důsledku 51 procentního útoku, který tento protokol utrpěl na začátku roku.

Jessop neposkytl žádný časový harmonogram , kdy by se na platformě mohly objevit nové aktiva.

Cíle na rok 2019
O plánech do budoucna Jessop řekl, že FDAS plánuje své podnikání do konce roku 2019 rozšiřovat.

Toto škálování bude zahrnovat jednak zajištění regulačních schválení, jako jsou podnikatelské licence, ale také pokračování v práci na opravách případných chyb v platformě.

"Navzdory krypto zimě je trh stále dost robustní, a z toho jsme nadšení," dodal.

Ačkoliv Jessop odmítl říci, ve kterých státech má FDAS v současnosti licence, řekl, že je to "rozumný počet" a firma bude do konce roku pokračovat v práci na získávání licencí.

"Jsme stále v procesu shromažďování licencí na podnikání ve více jurisdikcích," řekl, ale "povzbuzuje nás jaký pokrok jsme dosud dosáhli."

Kromě toho dodal "pokračujeme v získávání statutu kvalifikovaného správce ... to je stále v plánu na tento rok a je to pro nás opravdu priorita."

Zájem klientů
Společnost Fidelity od svého prohlášení v říjnu zaznamenala "značnou poptávku". Zájem projevilo široké spektrum klientů , od vyhrazených krypto fondů po zajišťovací fondy, rodinné kanceláře, zprostředkovatelů a dokonce i jednotlivců, kteří chtějí spustit vlastní soukromé fondy založené na kryptoměnách.

Společnost zkoumala i různé druhy fondů, přičemž zjistila, že zájem o krypto investice zůstal "konzistentní" napříč různými typy. Jessop vysvětlil:

"Zaznamenávali jsme trvalý zájem ze strany institucí, a myslím si, že je to převážně proto, že instituce si" splnili domácí úkol "a vrátili se s cílem pochopit toto odvětví ..."

Zdroj: coindesk
Zdroj obrázku

Podobné články z sekce Novinky