Raiffeisenbank , ruská dceřiná společnost rakouské Raiffeisen Bank International (RBI), vyvinula firemní blockchain platformu, oznámila to v tiskové zprávě z 31. května.

Nová platforma blockchain, která se zaměřuje na holdingové společnosti, tvrdí, že automatizuje vypořádání mezi firemními klienty a umožňuje důvěryhodné sdílení dat mezi skupinou společností, uvádí tisková zpráva. Konkrétně, produkt údajně automatizuje proces vyrovnání mezi kupujícími a dodavateli a poskytuje nástroje pro finanční řízení.

Zatímco produkt Raiffeisenbank údajně vyvíjel na žádost významné společnosti Askon Life Group, nová platforma blockchain je dostupná i pro ostatní korporátní klienty banky.

Evgeniy Kirillov, investiční manažer společnosti Askon Life Group, prohlásil, že produkt společnosti Raiffeisenbank blockchain umožnil společnosti snížit náklady na pracovní sílu o více než 40% a snížit rizika lidských chyb na nulu.
Raiffeisenbank dříve spolupracovala s ruským ropným gigantem „Gazprom Neft“ na vydání bankovní záruky na blockchain.

Rakouská mateřská společnost Raiffeisenbank RBI také nedávno oznámila pilotní projekt založený na platformě Blockchain, která je koncernem R3 společnosti Corda . Platforma zahrnuje významné globální bankovní instituce, včetně BNP Paribas, ING a Sumitomo Mitsui Banking Corporation.

Zdroj: Cointelegraph
Zdroj obrázku

Podobné články z sekce Novinky