Ruský prezident Vladimir Putin vydal další lhůtu pro vládu, aby přijala  nařízení pro průmysl digitálních aktiv , podle pokynů pro Federální shromáždění. Dokument byl zveřejněn na oficiálních stránkách prezidenta Ruska, dne 27. února.
Podle dokumentu, Putin nařídil vládě, aby do 1. července 2019 prosadila regulaci týkající se kryptoměn. Předseda požádal Radu Ruské federace a dolní sněmovny, aby Federální shromáždění Ruska (Ruská státní duma) přijalo nařízení během jarního zasedání z roku 2019.

Dokument konkrétně vyžaduje přijetí federální legislativy, jejímž cílem je rozvoj digitální ekonomiky, včetně regulace občansko-právního digitálního osídlení. Legislativa by měla také obsahovat regulační rámec pro digitální finanční aktiva a přilákat větší finanční zdroje založené na digitálních technologiích, uvádí se v dokumentu.

Putin zopakoval své předchozí prohlášení v roce 2018, kdy nařídil vládě, aby do července 2018 stanovila nařízení pro obchodování s Bitcoinem ( BTC ) a jinými kryptoměnami, počátečními nabídkami mincí ( ICO ) a krypto těžením.
Ruský parlament přijal v prvním čtení v květnu 2018 legislativu o kryptoměnách, nicméně na podzim byly všechny termíny spojené s krypto a tokenovým označením nahrazeny termínem "digitální práva".

Nedávno ruský finanční podnik Rambler oznámil , že ruská státní duma plánuje v březnu prověřit a přijmout nové předpisy týkající se kryptoměn.

Předtím ruský ministr spravedlnosti tvrdil , že ministerstvo nevidí potřebu legálně definovat koncepci kryptoměn, neboť jich nelze v zemi používat jako platební metodu.

Zdroj: Cointelegraph
Zdroj obrázku

Podobné články z sekce Novinky