Největší výrobce chytrých telefonů Samsung přidal podporu Bitcoinu pro připravovanou sadu Blockchain Keystore Software Development Kit (SDK) a potvrdil, že kryptoměnová peněženka je podporována na jejich nejnovější "vlajkové lodi" - Galaxy Note 10.


SDK bude také podporovat tokeny projektu Klaytn od Kakaa a bude tedy poskytovat kompatibilitu pro bitcoinové, ethereové i Klaytn blockchainové platformy. To znamená, že aplikace vyvinuté pomocí soupravy budou schopné zpracovat tokeny BTC, Ethereum, ERC20 a Klaytn Klay.


V příspěvku byly rovněž uvedeny podrobnosti o regionální dostupnosti sady SDK. Souprava bude zatím omezena na následující země: Kanada, Německo, Jižní Korea, Španělsko, Švýcarsko, Spojené státy americké a Velká Británie. Tento krok znamená, že miliony uživatelů smartphonů Samsung budou moci používat Bitcoin prostřednictvím Blockchainové peněženky (Blockchain Wallet), kterou společnost začala implementovat do svých vlajkových zařízeních, počínaje Galaxy S10 začátkem tohoto roku. V reakci na nejčastější otázky zároveň prohlásili: „Plánujeme podporovat další kryptoměny a rozšířit podporované oblasti v blízké budoucnosti.“


Jak bylo dříve oznámeno, vydání SDK je naplánováno na konec tohoto roku, ale v příspěvku se uvádí, že Beta verze je pro vývojáře již k dispozici, společnost však bude prověřovat žádosti o využití od těchto možných partnerů. Také dodávají, že Samsung Blockchain Keystore bude ověřovat uživatele prostřednictvím PIN nebo biometrie v případech, kdy je takové potvrzení uživatele potřeba, jako například při odsouhlasení transakce.


Společnost Samsung přidala v posledních týdnech do své Blockchain Wallet řadu decentralizovaných aplikací (dapps) – např. uživatelům v Jižní Koreji je jich nyní k dispozici 17.

Mobilní divize Samsungu také v květnu uvedla, že se chystá rozšířit své aktivity v oblasti blockchainu a „bude poskytovat podporu pro služby založené na blockchainu v budoucích zařízeních“.


Zdroj informací, zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky