Předseda Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC) Jay Clayton podle portálu Cointelegraph potvrdil, že kryptoměna Ethereum a tokeny jí podobné, nejsou cennými papíry podle amerického práva. Informovala o tom nezisková organizace Coin Center.

Coin Center tvrdí, že takový závěr konstatoval Clayton v rámci listu, který adresoval redakci.

V září minulého roku Coin Center ve spolupráci s americkým poslancem Tedem Buddposlali Claytonovi společně podepsaný dopis, v jehož rámci ho požádali o vyjádření k tomu, zda souhlasí s postojem Williama Hinman , jeho kolegu ze SEC, ke kryptoměne Ethereum. Hinman ve svém projevu totiž uvedl, že Ethereum v současném stavu, na rozdíl od ICO (počátečních nabídek minci), které jsou prostřednictvím Ethereum distribuovány, není cenný papír.
Clayton v odpovědi, která byla doručena 7. března, poznamenal, že souhlasí, že definice digitálních měn jako cenných papírů není statická a může se měnit. Dále uvedl, že digitální aktivum, které začíná jako cenný papír, se může v průběhu času změnit, pokud se digitální majetek později nabídne a prodá tak, že nebude splňovat tuto definici.

Clayton, aniž se přímo zmínil o Ethereu, uvedl, že byl požádán, aby se vyjádřil k určitým výrokům Himnana z června 2018 a na základě toho v lite konstatoval:

,, Souhlasím s vysvětlením ředitele Himnana, že transakce s digitálními aktivy již nemusí představovat investiční smlouvu (cenný papír), pokud například kupující očekávali, že osoba nebo skupina budou provádět managerské nebo podnikatelské úsilí. "


Šéf americké komise SEC na konci minulého roku také konstatoval, že ICO, tedy počáteční nabídky mincí, mohou být efektivní, ale musí být při nich dodrženy zákony o cenných papírech.

Zdroj: Cointelegraph
Zdroj obrázku

Podobné články z sekce Novinky