Severní Korea popírá vznesená obvinění ze získání 2 miliard dolarů prostřednictvím hackerských útoků na banky a kryptoměnové směnárny. Naopak obviňují Spojené státy ze šíření fám. 1. září oficiální státní médium, Korejská centrální zpravodajská agentura (KCNA), popřela obvinění z krádeže masiviních rozměrů, které se měli dopustit jejich agenti.


Jak již dříve uvedl Cointelegraph, sankční výbor Rady bezpečnosti OSN o Severní Koreji prohlásil, že „Korejská lidově-demokratická republika vydělává prostřednictvím svých kybernetických operativců peníze na své programy zbraní hromadného ničení (WMD), přičemž celkový výtěžek takových aktivit se dosud odhaduje na dvě miliardy USA dolarů. “


V reakci na to KCNA citovala prohlášení Národního koordinačního výboru KLDR proti praní špinavých peněz a boji proti financování terorismu, které tvrdí, že Spojené státy a další nepřátelské síly nyní pouze cíleně šíří pomlouvačné zvěsti. Řeklo:


"Takové vykonstruovávání nepřátelskými silami není ničím jiným, než škaredou hrou, jejímž cílem je pošpinit obraz naší republiky a najít ospravedlnění pro sankce a tlakovou kampaň proti KLDR."


Prohlášení dále dodává, že OSN „oprašuje stejný starý trik, ke kterému se uchylovali fašističtí propagandisté ​​Hitlera“.


Jak dříve informoval Cointelegraph, OSN vyšetřovala 35 domnělých severokorejských kybernetických útoků napříč 17 zeměmi, z nichž 10 bylo přímo zaměřeno na Jižní Koreu a obětí tří útoků byla Indie.


Zdroj informací, zdroj prostředků


Podobné články z sekce Novinky