Sopnendu Mohanty, vrchní ředitel pro finanční trhy v Singapuru (MAS), řekl, že blockchain má potenciál u přeshraničních platbách.  Mohanty přednesl své komentáře na Blockchain Business evente 2. května.

Mohanty odhalil, že v roce 2016 političtí činitelé neměli jasnou představu o tom, co je to blockchain, takže se MSA - singapurská centrální banka - rozhodla experimentovat s technologií, aby jí lépe porozuměla.

„Společnost MSA se od té doby dozvěděla o řadě případů použití souvisejících s blockchainem, včetně toho, jak nasadit technologii pro organizování plateb v bankovním systému, vypořádat platby s cennými papíry a jak provádět přeshraniční platby... “

„Příští vlna blockchain projektů centrálních bank může dosáhnout dalšího pokroku tím, že přinese průzkum technologií spolu s politickými otázkami o budoucnosti přeshraničních plateb,“ řekl Mohanty.

V lednu MAS varoval veřejnost před údajným podvodem, který tvrdil, že vláda oficiálně přijala kryptoměny. Kromě zpráv o novém krypto podvodu upozornila MAS také veřejnost v prohlášení o běžných problémech při investování do kryptoměn nebo digitálních tokenů, přičemž zdůraznila, že tyto investice jsou spojeny s vysokým rizikem.

Zdroj: Cointelegraph

Zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky