Hlavní portugalský sportovní klub SL Benfica nyní přijímá kryptoměny pro zboží a vstupenky, publikované 6. června.

Podle zprávy, SL Benfica spolupracuje s kryptoměnovou službou Utrust. Fanoušci a zákazníci si nyní mohou zakoupit vstupenky na jakékoliv internetové stránce klubu s nativním tokenem Utrust (UTK), nebo s bitcoiny ( BTC ) a ethereem ( ETH ).

Utrust údajně podporuje okamžité krypto-to-fiat konverze, což umožňuje SL Benfica v podstatě získat své příjmy přímo v hotovosti. Tisková zpráva vysvětluje, že to umožňuje klubu vyhnout se problémům spojeným s volatilitou kryptoměn, přičemž stále využívá technologii blockchain pro provádění bezpečných transakcí.

SL Benfica má údajně okolo 7 milionů aktivních fanoušků na sociálních médiích a kolem dvojnásobku celkového počtu fanoušků po celém světě. Benfica říká, že usiluje o další růst své fanbase s novou možností kryptografických plateb.

Generální ředitel SL Benfica Domingos Soares de Oliveira komentoval svou významnou digitální fanbase a řekl:

„Jsme si vědomi toho, že mnoho našich příznivců je nyní digitálními uživateli, a proto chceme být mezi prvními, pokud jde o přijímání nových technologií a poskytování našim fanouškům nejlepší online zkušenosti.“

Jak již dříve uvedl Cointelegraph, fotbalový tým anglické Premier League West Ham United se spojil s platformou blockchain Socios.com, aby vytvořil „ekosystém fanouškovského tokenu“. Tokeny fanoušků budou použity k podpoře zapojení diváků prostřednictvím průzkumů založených na tokenech, odměnách a odměnách na platformě Socios.

Zdroj:  Cointelegraph
Zdroj obrázku

Podobné články z sekce Novinky