Oficiální zájem institucionálních investorů nabírá na obrátkách a vypadá to, že se konečně dočkáme. Fidelity je jedná z top správcovských společností a určitě si nenechá ujít příležitost vstoupit na trh jako první. Nezapomeňme, že instituce investují opatrněji a dlouhodoběji jako retailoví investoři.

Společnost Fidelity Investments, která již začátkem tohoto roku nabídla službu úschovy Bitcoinu, během několika týdnů začne kupovat a prodávat nejoblíbenější kryptoměnu pro institucionální zákazníky.

Bostonská společnost Fidelity, jeden z největších správců aktiv na světě, loni v říjnu vytvořila Fidelity Digital Assets a vsadila se, že chuť Wall Street firem obchodovat kryptoměnami poroste. Fidelity se tak dostává o krok vpřed před konkurentmi, kteří jsou dosud na vedlejší koleji. Firma v říjnu uvedla, že počátkem tohoto roku nabídne mimo burzovní obchodování s Bitcoinem.

Fidelity bude spolupracovat i s makléři jako E Trade Financial Corp. a Robinhood, aby nabídla obchodování svým klientům. Studie vydaná společností Fidelity 2. května zjistila, že 47% institucionálních investorů si myslí, že digitální aktiva stojí za investování a patří do portfolia.

"V současnosti máme vybranou naši skupinu klientů, se kterými na naší platformě pracujeme," řekla mluvčí společnosti Fidelity Arlene Robertsová. "Budeme pokračovat v přidávání služeb v příštích týdnech a měsících na základě potřeb klientů, jurisdikcí a dalších faktorů. Naše nabídka obchodování je v současnosti zaměřena na Bitcoin. "

Podle průzkumu, který oslovil 441 institucionálních investorů od listopadu do února, 72% upřednostňuje koupi investičních produktů, ve kterých jsou zahrnuty kryptoměny, zatímco 57% si je přímo kupuje.

Překážkou na to, aby kryptoměny oslovili více mainstreamových investorů, je to, že jsou nadále předmětem podvodů, krádeži a regulačních přestupků. Nejnovějším případem je obvinění generálního prokurátora z New Yorku, že Bitfinex, jedna z největších burz, skryla ztrátu kolem 850 milionů dolarů.

Cena Bitcoinu letos narostla o více než 50%, čímž zase přilákala spoustu individuálních investorů.

Zdroj: Bloomberg
Zdroj obrázku

Podobné články z sekce Novinky