Profesionální poradenská auditorská společnost PWC patřící do tzv. "Velké Čtyřky" spustila aktualizované auditorské řešení pro klienty, kteří vlastní kryptoměny.

Auditorské řešení, nazvané "Halo", nabízí kompletní rozpis stavu kryptoměn v majetku firmy spolu se sledováním transakcí na blockchainu za účelem poskytnutí nezávislé a věcné evidence potřebné k vytvoření vlastnictví kryptoměn.

Halo řešení poskytne nezávislý, věcný důkaz o "soukromém klíči a jeho spárování s veřejnou adresou", který je hlavní důkaz potřebný k vlastnictví kryptoměn.

Řešení v současnosti podporuje Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Bitcoin Diamond, Litecoin, Ethereum, ERC20 - OAX token a XRP. PwC neuvedla, zda je nová platforma dostupná ve všech 157 zemích, kde působí, a to navzdory některým auditorským postupům, které se liší podle geografických oblastí.

"Je důležité, aby se společnosti nadále digitalizovali, a my auditoři drželi krok s technologickými změnami na trhu, pokračovali ve vývoji nástrojů auditu, které vyhovují potřebám nových technologií a slouží měnícím se a rozvíjejícím se požadavkům našich zúčastněných stran," řekl James Chalmers zástupce PwC .

V současnosti již auditoři z "Velké 4" ověřují velké krypto společnosti včetně burz a různých tokenových projektů. PwC rival EY (Ernst & Young) se zajímá také hlavně o krypto audit a investice do technologií, které umožní firmě nabídnout specializovanou platformu.

"Naším cílem je, že budeme pro vás první volbou pro audity. Chceme přidat možnost daňového výpočtu, "řekl šéf pro blockchain a inovaci společnosti EY, Paul Brody. EY má údajně nejméně 150 klientů, kteří nakládají s kryptoměnami a poskytuje i poradenské služby.

KPMG se také intenzivně zaměřuje na krypto audit, zatímco Deloitte se zaměřuje hlavně na využití blockchainu ve financích, přičemž jejich vedoucí blockchain oddělení Linda Pawczuk zdůraznila, že v některých jurisdikcích je přehled o krypto auditu nedostatečný. "V současnosti neexistují žádná pravidla".


Podobné články z sekce Novinky